آخرین خبرها

اخبار جدید استخدام کمیته امداد سال ۹۵

اخبار جدید استخدام کمیته امداد سال ۹۵

 

۳۱ خرداد ۹۵ – اجرای بیش از ۱۰۰۰ طرح اشتغالزایی در بوکان

خبرگزاری فارس : مدیر کمیته امداد بوکان از اجرای یک هزار و هفت مورد طرح اشتغالزایی در بوکان از ابتدای اجرای طرح اشتغالزایی در این شهرستان خبر داد.
حسین فتحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد در شهرستان بوکان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و کمیته امداد در تلاش برای توانمندسازی خانوارهای زیر پوشش است.
وی با بیان اینکه این توانمندسازی از طریق ارائه آموزش فنی و حرفه‌ای برای افرادی که توانایی توانمند شدن را دارند انجام می‌گیرد، تصریح کرد: هدف از توانمندسازی خانوار زیر پوشش کمیته امداد خروج آنها از چرخه حمایتی کمیته امداد است.
مدیر کمیته امداد بوکان با بیان اینکه با توانمند سازی خانوار شاهد کاهش جمعیت زیر پوشش کمیته امداد در این شهرستان خواهیم بود، اعلام کرد: در صورتی که جمعیت زیر پوشش کمیته امداد کاهش یابد می‌توانیم خدمات بهتر و مناسب‌تری را نیز به افراد زیر پوشش ارائه دهیم.
این مسؤول با بیان اینکه به صورت متوسط سالانه ۹۰ خانوار زیر پوشش کمیته امداد از طریق طرح‌های خودکفایی به توانمندی می‌رسند، اظهار داشت: به این افراد تسهیلات واگذار می‌شود.
فتحی با بیان اینکه در ابتدا افراد زیر پوشش در دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای شرکت کرده و مهارت‌های لازم را در زمینه شغلی فرا می‌گیرند، ادامه داد: ارائه طرح توجیه‌پذیر از نظر اقتصادی مهمترین اقدامی است که انجام می‌شود و این طرح باید در کمیته اشتغال کمیته امداد به تصویب رسیده و به بانک‌های عامل معرفی شود.
مدیر کمیته امداد بوکان با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح توانمندسازی مددجویان کمیته امداد یک هزار و هفت طرح به مورد اجرا گذاشته شده است، اظهار داشت: همکاری هر چه بیشتر بانک‌ها در واگذاری تسهیلات را در این زمینه خواستار هستیم.
این مسؤول ایجاد اشتغال پایدار را یکی از مهمترین اهداف در این زمینه عنوان کرد و بیان داشت: در دوره‌های مختلف کمیته امداد اقدام به بازرسی از واحدهای تولیدی نیز می‌کند.

 


استخدام کمیته امداد ۹۵

 

۳۰ خرداد ۹۵ – اشتغال ۴٠٠ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد

باشگاه خبرنگاران جوان : مدیر کمیته امداد لارستان از اشتغال ۴٠٠ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در سال گذشته در لارستان خبر داد.
‎به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ هوشنگ دلاور گفت: در راستای توانمند سازی و استقلال اقتصادی خانواده های تحت پوشش ، کمیته امداد لارستان توانسته سال گذشته با پرداخت ۴۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال زایی به مدد جویان، تعداد ٣۴۵ طرح اشتغال زایی را اجرا کند.
‎وی با بیان اینکه این تسهیلات در قالب مشاغل خانگی، کارانگیزی و خوداشتغالی به مدد جویان پرداخت شده است افزود: ۴٠٠ نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد لارستان با دریافت این تسهیلات از مبلغ ۵٠ میلیون ریال تا ۴۵٠ میلیون ریال توانسته اند در زمینه های تولیدی، صنعتی، خدماتی، کشاورزی و دامداری هم برای خود و هم برای افراد دیگر ایجاد شغل کنند و خودکفا شوند که این نسبت به سنوات گذشته افزایش ١١ درصدی را نشان می دهد.
‎مدیر کمیته امداد امام خمینی ( ره ) لارستان همچنین از توزیع بیش از ۱ هزار بسته غذایی در ماه مبارک رمضان بین خانواده های تحت پوشش خبر داد .
‎هوشنگ دلاور با بیان اینکه ارزش هر بسته غذایی ۴٠٠ هزار ریال است افزود: از آغاز ماه مبارک رمضان تاکنون خیران، حامیان ایتام و نیکوکاران لارستانی بیش از یک‌هزار سبد غذایی شامل برنج، روغن، ماکارونی، رب گوجه، قند و شکر به کمیته امداد لارستان اهدا کرده‌اند و توسط این نهاد و مراکز نیکوکاری بین نیازمندان توزیع شده است.


 

 

 

۲۷ خرداد ۹۵ – پرداخت ۷۳۹ میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد در مازندران

خبرگزاری فارس : مدیرکل کمیته امداد استان مازندران از پرداخت ۷۳۹ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و توانمندسازی مددجویان این نهاد در سطح این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، تیمور طهماسب‌پور امشب در جمع خبرنگاران و در حاشیه دیدار با خانواده‌های مددجو و بدسرپرست کمیته امداد امام خمینی این شهرستان که با حضور امام جمعه نوشهر، نماینده مردم نوشهر در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل گمرکات استان مازندران، فرماندار نوشهر و تنی چند از مسؤولان شهرستانی انجام شد با اشاره به اینکه توانمندسازی محور اصلی کمیته امداد در ابعاد مختلف فرهنگی و فکری و نیز اقتصادی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز و دانشجو زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی مازندران داریم موضوعات مختلف آموزشی مانند فرهنگ کار و قناعت‌پیشگی را از بنیه با دانش‌آموزان و دانشجویان کار می‌کنیم.
وی افزود: در زمینه باورهای دینی نیز کارهای بسیار خوبی انجام می‌شود تا سبب نشود که فقر بر آنها چیره شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران با بیان اینکه همه ساله جمع زیادی از فرزندان مددجو فارغ التحصیل می‌شوند، تصریح کرد: در بحث توانمندسازی اقتصادی، آموزش عمومی و حرفه‌ای در دستور کار قرار دارد و بر این اساس در سال گذشته توانستیم به ۵ هزار و ۶۰۰ نفر طرح خوداشتغالی بدهیم و مشغول به کار شدند.
وی از پرداخت ۷۳۹ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه برای اجرای طرح‌های خوداشتغالی و توانمندسازی مددجویان این نهاد در یک‌سال گذشته در سطح استان خبر داد، خاطرنشان کرد: آموزش‌های این نهاد رایگان است ولی طرح‌ها باید توجیه اقتصادی داشته باشند.
طهماسب‌پور اضافه کرد: طرح‌ها به مدت پنج سال زیر نظارت کمیته امداد امام خمینی استان قرار دارند و با طی کردن فرایند‌ها تلاش می‌شود تا راکد ماندن طرح به پایین‌ترین حد ممکن برسد.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی برای مددجویان این نهاد طرح‌ها و برنامه‌های زیادی دارد که یکی از آن‌ها طرح مفتاح‌الجنه است، بیان کرد: این طرح در ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود و طی آن به همراه مسؤولان و خیران در منازل مددجویان حاضر می‌شویم و این برنامه در طول ماه مبارک رمضان و همه روزه در یکی از شهرستان‌های مازندران انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران اجرای طرح مفتاح‌الجنه را سبب نزدیکی و ارتباط تنگاتنگ مسؤولان با مددجویان دانست و افزود: بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی مازندران تا قبل از ماه رمضان، مسکن و سرپناه نداشتند ولی با همین نشست‌ها و هم‌افزایی صاحب مسکن شدند و یا در بحث درمان، تأمین جهیزیه و… مشکلاتشان برطرف شد.
وی با تأکید بر اینکه انتظار داریم مسؤولان و خیران در طول سال این برنامه‌‌ها را در دستور کار خود داشته باشند و با خانواده‌های نیازمند و بدسرپرست دیدار و در حد توان مشکلاتشان را برطرف کنند، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۴۰۰ واحد مسکونی و بیش از ۳ هزار واحد حمام و سرویس بهداشتی در سطح استان مازندران احداث شد و در اختیار نیازمندان قرار گرفت و همه این‌ها برای توانمندسازی است.
طهماسب‌پور با بیان اینکه ۲ هزار بیمار صعب‌العلاج مددجوی کمیته امداد امام خمینی مازندران هستند، خاطر نشان کرد: ادعا نداریم که همه مشکلات را حل می‌کنیم اما این کار سبب امیدبخشی در خانواده و توانمندسازی آن‌ها انجام می‌شود و آرزو داریم با توانمندسازی خانواده‌ای نیازمند دیگر کسی محتاج دستگاه‌‌های حمایتی نشوند.
وی از توزیع سبد‌های غذایی در بین خانواده‌های نیازمند مددجوی کمیته امداد امام خمینی استان در ماه رمضان امسال خبر داد و تصریح کرد: در فاز نخست تعداد ۲۴ هزار سبد غذایی در مناطق محروم تحویل خانواده‌های نیازمند داده می‌شود و در این راستا هر چه کمک‌های مردمی بیشتر باشد خدمت بهتری انجام می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان مازندران با بیان اینکه هفته اکرام و ایتام را نیز در پیش داریم، گفت: در این هفته حامی‌یابی انجام می‌شود و از مردم می‌خواهیم ورود پیدا کنند و حامی یتیمان و بیماران صعب‌العلاج شوند.

 


 

 

۲۶ خرداد ۹۵ – برنامه‌های اشتغالزایی مددجویان امداد اجرایی می‌شود

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با اشاره به اینکه «اشتغال» یکی از مهم ترین مشکلات مددجویان کمیته امداد است گفت: در این راستا برنامه‌های اشتغالزایی مددجویان امداد اجرایی در کشور می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، سید منصور برقعی ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان محرومان و مستضعفان را پشتوانه اصلی انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت: کمیته امداد کشور همه تلاش خود را برای رفع مشکلات محرومان جامعه انجام می‌دهد.
وی با اشاره به برخی از مشکلات موجود در بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مشکلات این مددجویان بیکاری و عدم اشتغال است که کمیته امداد امام خمینی (ره) برای رفع این مشکل تلاش می‌کند.
ایجاد اشتغال برای مددجویان از اولویت‌های مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است
قائم‌مقام کمیته امداد کشور با اشاره به برخی فرمایشات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) اظهار داشت: محرومان از پشتوانه‌های اصلی انقلاب و صاحبان انقلاب هستند و باید برای حل مشکلات آنان تلاش کرد و درزمینهٔ رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای این قشر کمیته امداد امام خمینی (ره) تلاش می‌کند.
به گزارش تسنیم؛ قائم‌مقام کمیته امداد کشور در این آئین از زحمات ۹ ساله نجف علی انتظاری مدیرکل پیشین کمیته امداد استان سمنان تقدیر کرد و گفت: نجف علی انتظاری یک مدیر پرکار و پرتلاش و موفق است.
در این آیین که با حضور قائم‌مقام کمیته امداد کشور برگزار شد ضمن تقدیر از زحمات بیش از هشت ساله نجفعلی انتظاری به عنوان مدیرکل سابق کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سمنان، سید جواد رضوی به عنوان مدیرکل جدید کمیته امداد این استان معرفی شد.
امام‌جمعه موقت سمنان، مشاور استاندار سمنان و شمار زیادی از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی این استان در این آیین حضور داشتند.
رضوی در این آیین با دریافت حکم مسئولیت خود که از سوی پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) صادر شده است؛ از امروز رسماً به‌عنوان مدیرکل جدید این نهاد در استان سمنان منصوب شده و آغاز به کار کرد.


 

 

 

۲۵ خرداد ۹۵ – اجرای ۸۵۰۰ طرح اشتغال پایدار در کمیته امداد فارس

خبرگزاری فارس : مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ۶ هزار طرح اشتغال پایدار در سال گذشته توسط این کمیته محقق شد که در سال جاری این میزان به ۸ هزار و ۵۰۰ طرح افزایش می‌یابد.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، محمد بذرافشان امشب در آیین اجرای طرح مفتاح‌الجنه در سخنانی اظهار داشت: کمیته امداد در ۱۴ اسفندماه سال ۱۳۵۷ به‌فرمان معمار کبیر انقلاب اسلامی و در راستای کمک به محرومان و مستضعفان تشکیل شد.
وی با اشاره به اینکه این نهاد مردمی از بدو تأسیس تاکنون در کشور به‌ویژه در استان فارس منشأ خدمات ارزنده‌ای به مددجویان زیرپوشش بوده است، افزود: با تلاش‌های انجام‌شده در سال گذشته ۲ هزار خانواده زیرپوشش این نهاد مردمی خودکفا شده‌اند و این روند تا ریشه‌کنی فقر و محرومیت ادامه خواهد داشت.
مدیرکل کمیته امداد فارس خاطرنشان کرد: در حوزه نهضت مسکن‌سازی ۵ هزار واحد مسکن خیرساز تعمیر، مرمت و بهسازی شده و با برنامه‌های انجام‌شده در تلاش هستیم که تمام مددجویان صاحب مسکن شوند.
بذرافشان تصریح کرد: در سال گذشته ۲ میلیون تومان کمک‌هزینه جهیزیه به جامعه هدف کمیته امداد در استان فارس کمک شده است و این روند در سال جاری به ۲.۵ تا ۴ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
وی بیان داشت: کمک‌هزینه ازدواج به ۶ هزار زوج جوان، پرداخت ۱۵ میلیارد تومان کمک در مورد تأمین بیمه اجتماعی زنان سرپرست خانوار که این رقم با کمک خیران در سال جاری به ۲۵ میلیارد تومان خواهد رسید از دیگر اقدامات این کمیته در فارس بوده است.
مدیرکل کمیته امداد فارس اضافه کرد: در سال گذشته ۲ هزار نفر از مددجویان این نهاد مردمی از سراسر کشور به حرم مطهر احمدبن موسی(ع) مشرف شده‌اند که این تعداد در سال جاری به ۵ هزار نفر افزایش می‌یابد.


 

 

۲۳ خرداد ۹۵ – اجرای طرح استعداد سنجی مستعدان اشتغال ویژه مددجویان امداد در میناب

 

خبرگزاری شبستان: مدیرکمیته امداد امام خمینی(ره) میناب از اجرای طرح «استعداد سنجی مستعدان اشتغال» ویژه مددجویان تحت حمایت امداد در این شهرستان خبر داد.
محمود جاودان، مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در استان هرمزگان، فراهم نمودن زمینه اشتغال و کسب درآمد پایدار برای مددجویان را اهداف طرح «استعداد سنجی مستعدان اشتغال» ذکر و عنوان کرد: با اجرای این طرح افراد مستعد و فاقد شرایط، شناسایی و برنامه‌ریزی لازم جهت ایجاد و توسعه فرصت‌های شغلی با در نظر گرفتن توانایی‌های آنان در یک دوره زمانی مشخص انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه در این طرح مددجویان واجد الشرایط شناسایی و پس از سپری شدن مراحل استعدادیابی، دوره های آموزش فنی و حرفه ای ویژه افراد بدون مهارت برگزار می شود، افزود: در این طرح، اطلاعات مددجویان در زمینه توانایی، مهارت و علاقه مندی آنان جمع آوری می شود که تحقق این مهم، کمیته امداد را در اجرای طرح های اشتغال بر اساس نیاز هر منطقه یاری خواهد داد.
جاودان، اولویت بندی طرح های اشتغال را از دیگر فواید اجرای طرح «استعداد سنجی مستعدان اشتغال» دانست و تصریح کرد: هرچه در اجرای این طرح دقیق تر عمل کنیم به همان نسبت نیز شاهد کاهش ضریب آسیب در بین خانواده های تحت پوشش خواهیم بود.
وی با ذکر این نکته که این طرح برای تمامی افراد ۱۸ تا ۷۰ سال تحت حمایت کمیته امداد در شهرستان میناب در حال اجراست، افزود: کاهش آسیب ها، افزایش عزت نفس، احساس تعلق بیشتر به جامعه بخشی از آثار اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش است.


 

 

۲۰ خرداد ۹۵ – ایجاد اشتغال برای ۱۹۵ مددجوی کمیته امداد ماکو

خبرگزاری فارس: فرماندار ماکو از ایجاد اشتغال برای ۱۹۵ مددجوی کمیته امداد ماکو طی سال گذشته خبر داد.
شاهین علیزاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه از ایجاد اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ماکو خبر داد و اظهار داشت: به منظور توانمندسازی مددجویان کمیته امداد برای آنها ایجاد شغل می‌شود.
وی با بیان اینکه با بیان اینکه سال گذشته برای ۱۹۵ نفر از مددجویان کمیته امداد ماکو ایجاد اشتغال شده است، تصریح کرد: این افراد پس از فراگیری مهارت فنی و حرفه‌ای طرح‌های خود را ارائه داده و با دریاف تسهیلات ایجاد اشتغال کرده‌اند.
فرماندار ماکو با بیان اینکه توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امسال نیز مورد تاکید و توجه قرار دارد، اذعان داشت: سال گذشته برای ایجاد اشتغال این تعداد از مددجویان ۲۶ میلیارد ریال تسهیلات تخصیص یافته است.
این مسؤول با بیان اینکه مددجویان با فراگیری مهارت فنی و حرفه‌ای می‌توانند صاحب شغل شوند، اعلام کرد: طرح‌هایی که از سوی مددجویان ارائه می‌شود باید دارای توجیه اقتصادی باشند تا برای آنها تسهیلات تخصیص یابد.
علیزاده با بیان اینکه این تسهیلات با بازپرداخت ۴ درصد واگذار می‌شود، ادامه داد: تا زمانی که مددجویان به خودکفایی نرسند کمیته امداد شهرستان ماکو حمایت‌های خود را از مددجویان انجام می‌دهد.
فرماندار ماکو با بیان اینکه عمده زمینه‌های اشتغال در زمینه دامداری، خیاطی، طرح‌های کشاورزی و … هستند، اظهار داشت: در راستای ارائه آموزشهای فنی و حرفه‌ای با اداره فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است تا به مددجویانی که توانایی توانمند شدن را دارند مهارت آموزی کند.


 

 

 

۱۹ خرداد ۹۵ – پرداخت ۴میلیارد ریال برای اشتغال زایی مددجویان کمیته امداد دشتی

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: چهار میلیارد ریال برای اشتغال زایی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان پرداخت شده است.
احمد رضا بحرینی روز سه شنبه در گفت و گو با ذاکرنیوز افزود: این مبلغ از اول سال جاری تا کنون و در قالب تسهیلات کم بهره به ۲۸ نفر از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد دشتی پرداخت شده است.
وی گفت: امسال یکی از مهمترین اولویت ها وبرنامه های این نهاد خودکفایی و ایجاد اشتغال برای مددجویان مستعد تحت حمایت است.
بحرینی اظهارکرد: برگزاری دوره های آموزشی فنی و حرفه ای برای فرزندان مددجویان یکی دیگر از برنامه این کمیته برای اشتغال زایی و خودکفایی است که در سال جاری تا کنون ۷۹ میلیون ریال برای این دوره های اموزشی هزینه شده است.
بحرینی تاکیدکرد: امسال سعی خواهد شد با برگزاری و توسعه دوره های اموزشی فنی وحرفه ای متناسب با استعداد و علاقه مددجویان و تامین تسهیلات کم بهره با توجه به ظرفیت های اشتغال زایی در سطح شهرستان روند خود کفایی و اشتغال زایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان دشتی تسریع شود.
وی اضافه کرد: از اول سال جاری تا کنون بالغ بر یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال برای حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان شهرستان دشتی پرداخت شده است.
بحرینی گفت: درحال حاضر تعداد ۹هزارو ۴۰۰ نفر از مردم شهرستان دشتی تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد این شهرستان هستند.
شهرستان دشتی با ۸۰ هزار نفر جمعیت در ۸۰ کیلومتری جنوب بوشهر واقع است.

 


 

 

۱۷ خرداد ۹۵ – ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۲۵۰ مددجوی تحت حمایت کمیته امداد صحنه

 

خبرگزاری ایرنا: مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) صحنه، از ایجاد اشتغال پایدار برای ۲۵۳ مددجو تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان در سال ۹۴ خبر داد.
رضا رجبی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه این نهاد در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان مبادرت به ارایه تسهیلات اشتغال، اجرای برنامه کاریابی و هم افزایی با کارفرمایان می کند، گفت: در سال گذشته کمیته امداد بیش از ۲۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال اعتبار برای ایجاد اشتغال مددجویان صحنه سرمایه گذاری کرده است.
وی یادآور شد: از میزان اعتبار مذکور ۲۴ میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال در قالب تسهیلات اشتغال به ۱۶۳ مددجو تحت حمایت در این شهرستان پرداخت شده است.
وی با تاکید بر اینکه از اعتبار مذکور ۲۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از منابع بانکی و مابقی از محل اعتبارات امداد تامین شده افزود: سقف تسهیلات اشتغال پرداختی به مددجویان ۱۵۰ میلیون ریال بوده است.
رجبی خاطرنشان کرد: با اعطای این تسهیلات، طرح های اشتغال پایدار در زمینه های دامداری، کشاورزی، صنایع دستی، خدمات و … برای مددجویان ایجاد شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه یکی دیگر از سرفصل های اشتغالزایی برای مددجویان کاریابی و هم افزایی با کارفرمایان است، تصریح کرد: طی سال ۹۴ با کاریابی های انجام شده برای ۷۷ مددجو صحنه ای نیز اشتغال پایدار ایجاد شده است.
به گفته رجبی، کمیته امداد به آن دسته از موسسات کاریابی و یا کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت را به کار گمارند بسته تشویقی اعطا می کند.
رجبی، به اعطای یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بسته تشویقی به موسسات کاریابی در سال ۹۴ اشاره و اظهار کرد: کمیته امداد حق بیمه سهم کارفرمایان را به مدت دو سال متوالی در سال اول به میزان ۱۰۰ درصد و در سال دوم ۵۰ درصد پرداخت می کند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) صحنه در پایان با بیان اینکه طرح های اشتغال ایجاد شده در سال ۹۴ نسبت به سال قبل از آن از رشد ۱۲۹ درصدی برخوردار بوده خاطرنشان کرد: در سه ماه نخست سال ۹۴ نیز ۲۴ مددجو در شهرستان صحنه دارای شغل پایدار شده اند.
شهرستان صحنه با ۷۸ هزار نفر جمعیت در مسیر بزرگراه کربلا و شرق استان قرار گرفته و ۵۵ کیلومتر با کرمانشاه فاصله دارد.


 

۱۲ خرداد ۹۵ – ۱.۴ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به مددجویان دشتی پرداخت شد

 

دبیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان دشتی گفت: بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات اعتباری برای اجرای ۵۵۳ طرح مشاغل خانگی و بنگاه‌های زودبازده اقتصادی پرداخت‌ شد.
به گزارش ذاکرنیوز از دشتی، احمدرضا بحرینی، ظهر امروز در نشست بررسی مشکلات مددجویان کمیته امداد در دشتی با بیان اینکه سنت حسنه پرداخت صدقه در بین مردم این شهرستان جایگاه بسیار خوب و ارزشمندی دارد اظهار داشت: کمیته امداد نیز به‌عنوان متولی احیا این سنت نقش تأثیرگذاری در این خصوص داشته بگونه‌ای که در دو ماهه گذشته بیش از ۶۱۰ میلیون ریال صدقه توسط مردم شهرستان دشتی پرداخت‌شده است.
وی با بیان اینکه این مبلغ از محل درآمد صندوق‌های کوچک خانگی، معابر و اماکن شهری و صندوق‌های نصب‌شده در ادارات و شرکت‌ها تامین شده افزود: با توجه به اهمیت مردم به امور صدقات حسنه رسیدگی به مستنمدان و نیازمندان و پرداخت صداقات در ماه مبارک رمضان افزایش می‌باد.
مدیر کمیته امداد دشتی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی افزود: پرداخت حق بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی افرادی که دارای طرح‌های فعال اشتغال‌زایی هستند از برنامه‌های در دست اقدام این نهاد است.
بحرینی با اشاره به اجرای ۵۵۳ طرح اشتغال‌زایی در دشتی گفت: در دو ماه گذشته ۱.۴ میلیارد ریال تسهیلات برای اجرای ۵۵۳ طرح مشاغل خانگی و بنگاه‌های زودبازده پرداخت شده است.
وی ازاعزام ۴۲ نفر از مددجویان دشتی به مشهد مقدس در قالب طرح شوق زیارت خبرداد و افزود: طرح شوق زیارت از طرح‌های بسیار خوب و ارزشمند این نهاد است که در این طرح امداد با استفاده از کمک نیکوکاران و خیران افراد تحت حمایت را به سفرهای زیارتی اعزام می‌کند.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تنگستان نیز از برگزاری جلسه ستاد توسعه تامین منابع حمایتی بمناسبت ماه مبارک رمضان با دعوت از خیران و حامیان درتمامی جلسات این ستاد خبر داد.
علی حیدری تاکید کرد: باید از خیران و حامیان درتمامی جلسات این ستاد دعوت شود که بتوان از طریق کمکهای این خیران به تعدادی از مددجویان اطعام  داده شود.
وی با بیان اینکه در سال گذشته، مبلغ ۸۹۱ میلیون ۷۶۵ هزار ریال کمک شهریه دانشجویی پرداخت شده است گفت: این مبلغ به ۱۲۲ دانشجوی تحت حمایت، از جمله ۷۷دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، ۳۷ نفردانشجو دانشگاه پیام نور و ۸طلاب حوزه علمیه پرداخت شده است.
حیدری از پرداخت  مبلغ ۶۱۰ میلیون ریال وام کارگشایی و اشتغالزایی خبر داد و تصریح کرد: از این مبلغ ۲۴۰ میلیون ریال آن به ۱۲ فقره وام کارگشایی مددجویان نیازمند، ۱۲۰ میلیون ریال آن به شش فقره تسهیلات کارگشایی نیازمندان غیره مددجو، ۲۵۰ میلیون ریال به ۲ فقره وام خودکفایی خانواده‌های تحت حمایت پرداخت شده است.
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان تنگستان  با اشاره به پرداخت جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد بیان کرد: بمناسبت ایام خجسته شعبانیه ۳۱ نفر از زوج‌های تحت حمایت این نهاد از خدمات پرداخت جهیزیه بهره‌مند شدند و در این ارتباط ۶۲۰ میلیون ریال هزینه شده است.


 

۱۰ خرداد ۹۵ – جذب ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتعالزایی برای مددجویان در کردستان

خبرگزاری فارس : مدیرکل کمیته امداد کردستان با اشاره به اختصاص ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد استان در سال گذشته گفت: تاکنون ۵۰ میلیارد تومان از این تسهیلات کارسازی شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، قنبر موسی‌نژاد در نخستین جلسه کارگروه اشتعال استان که در سالن شهدای گمنام استانداری در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: بحث توانمندسازی مددجویان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امداد در سطح کشور و استان‌های مختلف است.
وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد با ایجاد بسترهای لازم و جذب تسهیلات اشتغالزایی ضمن توانمندسازی و خروج مددجویان از زیرپوشش زمینه را برای نقش‌آفرینی این قشر در عرصه تولید فراهم می‌کند.
وی با اشاره به اختصاص ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد استان در سال گذشته گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته و تلاش مجموعه استان و همکاری مدیران بانک‌های عامل تا کنون ۵۰ میلیارد تومان از این تسهیلات کارسازی شده است.
به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان، ۸۲ درصد منابع پیش‌بینی شده تاکنون کارسازی شده است و امیدواریم با تعامل بانک‌ها بتوانیم بستر عملیاتی شدن مابقی این مهم را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم سازیم.
موسی‌نژاد کل تسهیلات دریافت شده را ۴۹ میلیارد و ۸۵۹ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: تا پایان سال گذشته ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این میزان جذب شده بود و مابقی مربوط به دو ماهه اخیر امسال بوده است.
به گفته وی، با جذب این میزان تسهیلات در سال گذشته برای ۳ هزار و ۸۱۲ خانوار اشتعال ایجاد شده که ۷۵ درصد از تسهیلات کارسازی شده را شامل می‌شود.
*وجود ۱۳۱۸ پرونده اشتغال در بانک‌های عامل

وی با بیان اینکه ۱۷ میلیارد تومان از منابع در حال حاضر در بانک‌ها عامل موجود است، اظهار کرد: در حال حاضر یک‌هزار و ۳۱۸ پرونده اشتعال مددجویان در بانک‌های عامل استان موجود است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان خاطرنشان کرد: طی هفته گذشته نیز جشن اشتغال‌زایی و خودکفایی برای ۲ هزار خانواده مددجو در استان برگزار شد و این تعداد خانوار امروز دیگر نیازی به دریافت مستمری نقدی این نهاد ندارند.
به گفته موسی‌نژاد، میزان اعتباری که سالانه در بحث پرداخت مستمری به حساب این تعداد خانوار مددجوی به خودکفایی رسیده ریخته می‌شد برابر با ۱۹۲ میلیون تومان بوده است.
وی تصریح کرد: این تعداد خانوار مددجو در حال حاضر ضمن بی‌نیاز شدن از کمک‌های ماهیانه امداد به عنوان افراد کارآفرین برای افراد دیگری اشتغالزایی و به چرخه تولید کمک می‌کنند.
وی ضمن تقدیر از عملکرد بانک‌های عامل در خصوص پرداخت تسهیلات به مددجویان گفت: نگاه بانک‌ها به مددجویان کمیته امداد نگاه بانکی نیست و همین امر زمینه را برای تحقق اهداف کمیته امداد د زمینه توانمندسازی مددجویان از بستر ایجاد اشتعال فراهم کرده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان خواستار تعیین تکلیف بانک‌هایی که در پرداخت سهم تعیین شده تسهیلات به مددجویان ورود پیدا نمی‌کنند شد و افزود: کارگروه اشتعال باید با اتخاذ ساز و کارهای لازم نسبت به تعیین تکلیف این دست از بانک‌های عامل ورود پیدا کند.
موسی‌نژاد همچنین خواستار استفاده از ظرفیت واحدهای کاریابی زیرمجموعه اداره کار شد و گفت: در سال گذشته حتی یک مورد از طریق مراکز کاریابی زیر نظر اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای محرومین زیرپوشش امداد کاریابی صورت نگرفته است.
*ایجاد شغل برای ۷۰۰ مددجو از طریق کاریابی
وی افزود: در سال گذشته کمیته امداد بدون بهره‌گیری از بستر این واحدهای کاریابی برای ۷۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط در واحدهای مختلف کار پیدا کرده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان همچنین بر رفع نواقص موجود در سامانه ثبت اشتغال تاکید کرد و افزود: نواقصی که در سامانه رصد وجود دارد یکی از مهم‌ترین دلایل عدم ثبت اشتغال ایجاد شده دستگاه است که باید نسبت به رفع آن در کوتاه‌ترین زمان اقدام شود.
موسی‌نژاد گفت: یکی از مشکلات مهم در زمینه اشتعالزایی عدم توجه مناسب به بحث بازار فروش محصولات مشاغل خانگی است که باید در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شود.
*فروش حلقه مفقود مشاغل در کردستان
وی با بیان اینکه فروش حلقه مفقود مشاغل در استان ماست، گفت: در حوزه اشتغال تمام بخش ها از استعدادیابی، آموزش، پرداخت تسهیلات و نظارت را مورد توجه قرار می‌دهیم، ولی در بحث بازار فروش اقدام چندانی صورت نمی‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی کردستان در پایان از اشتغال ایجاد شده در کمیته امداد به عنوان پایدارترین شغل‌ها نام برد و گفت: میزان پایداری شغل‌های ایجاد شده در کمیته امداد کشور ۸۶ درصد و در استان ۹۳ درصد است.

 

 


 

 

۶ خرداد ۹۵ – دستمزد ۷۰۰ هزار تومانی در کنار حقوق چند ۱۰میلیونی توجیه‌پذیر نیست

خبرگزاری فارس: نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم گفت: حقوق‌های ۷۰۰ هزار تومانی مردم در کنار حقوق چند ۱۰ میلیونی عده‌ای توجیه‌پذیر نیست.
به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، محمدصالح جوکار چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از خدمات چهار ساله نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس ضمن قدردانی از حضور مردم در این مراسم اظهار داشت: من خدمتگزار کوچکی در این جامعه بوده‌ام و همچنان نیز خود را خدمتگزار مردم فهیم یزد می‌دانم.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران به ما شکوه و بزرگی داد و شهدای ما پرچم اسلام را در دنیا برافراشتند اما ما باری از دوش انقلاب بر نداشتیم.
جوکار خاطرنشان کرد: امروز باید از شهدای جنگ تحمیلی و شهدایی که امنیت در سایه‌سار خون آنها به دست آمد، همچنین از رهبری که با بصیرت بالا، چالش‌های منطقه را پشت سر گذاشتند، تجلیل کنیم.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بهترین مردمان را در یزد داریم، مردمانی که قناعت‌پیشه و آرام هستند، عنوان کرد: این مردم همه چیز را به جان می‌خرند تا مبادا که به انقلاب آسیبی برسد.
وی ادامه داد: در طول چهار سال، مشی و راهی که رهبری داشتند پیشه کردم و هیچ حزب و گروهی برای مهم نبود و تنها آنچه رهبری خطوط قرمز اعلام کردند، در قبال آن به تکلیف عمل کردم و به نفع شخصی، حزبی و جناحی خود نیاندیشیدم.
جوکار عنوان کرد: نتوانستم کار در خوری برای استان دهم و هرکس دیگری هم بگوید برای استان کاری انجام داده، دروغ گفته است.
وی با تاکید بر اینکه مسؤولان باید در کنار مردم باشند نه در مقابل مردم، افزود: ما نمی‌توانیم حقوق ۷۰۰ هزار تومانی برای مردم مشخص کنیم و حقوق‌های چند ۱۰ میلیونی به جیب بزنیم.
جوکار تاکید کرد: وقتی می‌بینیم عده‌ای نشسته‌اند و فساد مالی و اقتصادی می‌کنند و فریاد می‌زنیم، گفتند افراطی است اما معتقدم باید فریاد زده شود و آمار و اطلاعات درست و شفاف به مردم داده شود.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم تصریح کرد: چه دلیلی دارد که مصوبات یک کمیسیون از مردم مخفی بماند و گر مفسده‌ای در پشت آن نیست، چرا از مردم مخفی می‌شود.
وی تاکید کرد: در هر کجا و در هر پست و مقامی که باشیم باید هرکجا فسادی دیدیم بانگ برآوریم و هر کجا دیدیم که حقوقی از ملت تضییع می‌شود، آن را با صدای بلند اعلام کنیم و من این منش را پیش گرفته‌ام همانگونه که در مورد معدن فریاد زدم.
جوکار با بیان اینکه هزینه‌های این معدن برای ایجاد خط دوم انتقال آب به استان یزد در نظر گرفته شده است، بیان کرد: ۳۰ کیلومتر خط انتقال آب اجرا شد و ۲۰ کیلومتر دیگر نیز لوله‌گذاری صورت گرفته، حال باید پرسید بودجه بقیه این خط از کجا می‌آید و آیا غیر از این است که معادن بزرگ باید با پرداخت عوارض و … این هزینه‌ها را تامین کنند.
وی تصریح کرد: اگر درآمد مالیات دو سال معادن را به یزد بدهند، آب به یزد می‌رسد و به بودجه دیگری نیاز نداریم.
جوکار خاطرنشان کرد: ما خیرخواه مردم استان هستیم اما هیچوقت نیز غیرواقعی با مردم صحبت نکرده‌ایم.
نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم اظهار امیدواری کرد: نماینده جدید یزد پیگیر کارهای نیمه‌تمام قبل باشد و ما نیز برای حضور در کنار ایشان و کمک به رفع مسائل و مشکلات اعلام آمدگی می‌کنیم.

 


 

 

 

۴ خرداد ۹۵ – بیش از ۴۰ هزار طرح اشتغالزایی توسط مددجویان کمیته امداد امام (ره) خوزستان

خبرگزاری ایرنا : مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خوزستان گفت: پارسال ۴۰ هزار و ۴۶۸ طرح اشتغال و خودکفایی با پرداخت تسهیلات در استان توسط مددجویان کمیته امداد امام (ره) استان انجام شد.
به گزارش ایرنا هوشنگ خباز دوشنبه در جشن توانمندسازی و خودکفایی چهار هزار و ۳۰۲ مددجوی کمیته امداد امام (ره) استان در محل مجتمع فجر اهواز بیان کرد: این طرح ها شامل ۵۴۸ طرح در بخش کشاورزی، ۱۳ هزار و ۱۳۹ طرح در بخش دامپروری، یک هزار و ۹۳۰ طرح در بخش صنایع دستی، یک هزار و ۸۹۲ طرح در حوزه تولیدی و صنعتی و ۲۲ هزار و ۹۵۹ طرح در بخش خدمات بوده است.
وی گفت: همچنین در سال گذشته با تسهیلات اشتغالزایی که به این مددجویان پرداخت شد ۲۰ خودرو وینگل، ۳۰ دستگاه وانت نیسان، ۲۲ خودرو سمند در راستای توسعه ناوگان حمل و نقل روستایی و ۸۸ دستگاه تراکتور در راستای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی به مددجویان تحویل داده شد.
خباز با اشاره به دیگر طرح های اشتغالزایی در استان عنوان کرد: راه اندازی بازارچه خلیج فارس در اهواز با ظرفیت ۱۰۰ واحد تجاری و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر، راه اندازی بازارچه خوداشتغالی گل نرگس باغملک با ظرفیت ۱۹ واحد تجاری و اشتغالزایی ۵۰ نفر و تاسیس بازارچه شهرک مدنی ماهشهر با ظرفیت ۱۰ واحد تجاری از جمله کارهای اشتغالزایی کمیته امداد استان بوده است.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان خوزستان بیان کرد: متوسط درآمد سالانه خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) استان خودکفا شده در سال گذشته ۱۴۰ میلیون ریال، سرانه وام پرداختی به طرح های خودکفا شده ۱۵۰ میلیون ریال، متوسط سرمایه هر طرح خودکفا شده ۳۰۰ میلیون ریال و کاهش بارمالی حمایت های دولت،متوسط برای هر خانوار ۲۰ میلیون ریال در سال است.
در زمان حاضر ۹۷ هزارخانوار زیر پوشش کمیته امداد امام (ره) استان هستند که ۹۳ هزار خانوار مستمری بگیر هستند.

 

 


 

۱ خرداد ۹۵ – ۲۰۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان مرکزی ایجاد شد

خبرگزاری مهر: اراک- مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: طی سال۹۴ بیش از دوهزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد استان ایجاد شده که بیش از یک هزار مورد آن اشتغال در حوزه دامپروری و شیلات بوده است.
محمد مهدی ناصری در گفت و گو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه طرح های ایجاد اشتغال با هدف خودکفایی و استقلال اقتصادی خانواده های تحت پوشش به انجام می رسد، افزود: طی سال گذشته دو هزار و ۲۳۷ فرصت شغلی در راستای توانمندسازی مددجویان ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی گفت: تاکنون ۲۶هزار و ۹۶۸ فرصت شغلی برای خانواده های تحت پوشش این نهاد ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: برای اجرای طرح های اشتغال زایی ۲۹میلیارد و ۵۷۲ میلیون تومان از محل اعتبارات کمیته امداد امام خمینی استان مرکزی و تسهیلات بانک های عامل هزینه شده است.
ناصری با بیان اینکه از این مبلغ ۲۵ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان آن از سوی بانک های عامل پرداخت شده است، بیان کرد: فرصت های شغلی ایجاد شده طی سال گذشته در قالب ۵۵ مورد طرح های کشاورزی، یک هزار و ۹۸ مورد در حوزه دامپروری و شیلات، ۱۶۸ مورد طرح های صنایع دستی، ۱۸۲مورد فعالیت های صنعتی و معدنی و ۷۳۴ مورد طرح های خدماتی بوده است.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی تصریح کرد: برای اشتغال در بخش دامپروری و شیلات ۱۵میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان، کشاورزی یک میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان، صنایع دستی ۷۴۵میلیون تومان، صنعتی و معدنی دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و برای بخش خدمات نیز ۹میلیارد و ۱۰۰میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
ناصری در مورد نظارت بر طرح های اشتغال نیز اظهار داشت: تاکنون ۲۳هزار و ۴۲۷ مورد نظارت و بازرسی از سوی کارشناسان حوزه اشتغال کمیته امداد استان مرکزی در زمینه فعالیت طرح های اشتغال صورت گرفته است.
مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی خاطرنشان کرد: همچنین طی سال ۹۴تعداد ۹هزار و ۴۷۸ مورد آموزش برای مددجویان کمیته امداد استان، شامل مهارت آموزی شغلی، پایدارسازی توسعه، حرفه آموزشی به دانش آموزان دبیرستانی تحت پوشش و آموزش های کارآفرینی با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان مرکزی انجام شده که این طرح در برنامه سال ۹۵ نیز ادامه دارد.
ناصری طرح استعدادسنجی خانواده های هفت تا ۷۰ سال تحت پوشش کمیته امداد استان را در زمینه استعدادیابی، مهارت، امکانات و ابزارهای موجود مددجویان، از برنامه های سال جاری اعلام کرد.
به گفته مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی در شهریور امسال برای یک هزار و۲۳۴ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی جشن خودکفایی برگزار خواهد شد.

 


 

 

۲۸ اردیبهشت ۹۵ – اعطای ۳.۱ میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی به مددجویان میبدی

 

خبرگزاری فارس : مدیر کمیته امداد شهرستان میبد از اعطای ۳.۱ میلیارد ریال تسهیلات کارگشایی به مددجویان میبدی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از یزد به نقل از روابط عمومی کمیته امداد استان یزد، حسین زین‌الدینی رسیدگی به محرومین و خانواده‌های نیازمند را از اهداف کلان این نهاد دانست.
وی افزود: یکی از راهکارهای کمیته امداد در راستای حل مشکلات خانواده‌های زیر پوشش، پرداخت وام کارگشایی به منظور حل مشکلات معیشتی، فرهنگی، تحصیلی، درمانی، عمرانی و … مددجویان است.
زین‌الدینی با اشاره به اینکه این نهاد علاوه بر اختصاص وام در زمینه فرهنگی، دانش‌آموزی و دانشجویی، اشتغال، ازدواج، کمک هزینه جهیزیه و مشاوره‌های مختلف آماده خدمات‌رسانی به نیازمندان است، بیان داشت: رویکرد جدید کمیته امداد در راستای توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت ارائه تسهیلات به جای کمک‌های مستقیم است.
مدیر کمیته امداد شهرستان میبد اظهار داشت: در همین راستا در سال گذشته ۳ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال تسهیلات کارگشایی به ۱۷۱ مددجوی تحت حمایت این نهاد اعطا شد.
زین‌الدینی اضافه کرد: کمیته امداد به منظور گشایش در مسائلی از قبیل کمک هزینه جهیزیه، تحصیلی، تأمین هزینه‌های درمانی و تعمیرات مسکن در حد توان و امکانات خود اقدام به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی می‌کند.
مدیر کمیته امداد شهرستان میبد خاطرنشان کرد: کمک‌های مردمی و خیری همواره بزرگترین پشتوانه برای این نهاد بوده و خیرین نیکوکار می‌توانند با مشارکت در طرح‌ها و برنامه‌های کمیته امداد، یاریگر ما در ارائه خدمات بهتر به نیازمندان باشند.


۲۳ اردیبهشت ۹۵ – راه اندازی نخستین مرکز تخصصی اشتغال مددجویان کمیته امداد ورامین

 

خبرگزاری ایرنا : رئیس کمیته امداد حضرت امام (ره) شهرستان ورامین از راه اندازی نخستین مرکز تخصصی آموزش و اشتغال ویژه مدد جویان تحت پوشش این نهاد در ورامین خبر داد.مهدی سامانی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: یکی از سیاست های مهم کمیته امداد حضرت امام (ره) گسترش چتر حمایتی به سمت تمامی افراد نیازمند جامعه است و این هدف جز با مستقل شدن افراد تحت پوشش به وسیله ایجاد فرصت های شغلی پایدار میسر نمی شود.
وی گفت: کمیته امداد شهرستان ورامین به منظور دست یابی به این هدف والا، با همکاری نیک اندیشان شهرستان اقدام به راه اندازی نخستین مرکز تخصصی آموزش و اشتغال ویژه مددجویان کمیته امداد کرده که این مرکز ضمن آموزش های تخصصی ، فرصت های شغلی مناسبی را در اختیار این افراد قرار می دهد.
وی گفت: در این مرکز آموزش های از قبیل خیاطی، بافندگی ، تراش سنگ و آموزش های مربوط به ساخت و ساز ارائه می شود.
سامانی تصریح کرد: این مرکز به عنوان حلقه واسط میان معتمدین و با فقرا و ضعفا محسوب می شوند تا با پشتیبانی کمیته امداد فرصت های شغلی مناسبی را در اختیار افراد تحت پوشش قرار دهند.
وی گفت : به مددجویانی که متقاضی ایجاد فرصت های شغلی پایدار می باشند تا سقف ۳۵۰ میلیون ریال تسهیلات با نرخ سود ۴ درصد پرداخت می شود.
سامانی تصریح کرد: سال گذشته در بخش اشتغال و خودکفایی، ۷۸ فقره تسهیلات از محل صندوق اشتغال نیازمندان (امداد) به مبلغ پنج میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال و ۹۱ فقره تسهیلات از محل قرض الحسنه بانکی به مبلغ ۱۲ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال به مددجویان ارائه شد.
وی گفت: در بخش حمایت نیز تعداد ۷۳۵ مورد وام کار گشایی به مبلغ هفت میلیارد و ۳۳۵ میلیون ریال به مددجویان ارائه شد که این اعتبارات سهم عمده ای در اجرای طرح های خودکفایی کمیته امداد را به خود اختصاص داده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ورامین بیان کرد: در حوزه آموزش، کاریابی و کسب مهارت نیز به ۱۸۷ نفر از مددجویان آموزش های تخصصی ارائه شده است.
وی یادآور شد: در این راستا به ۶۲ دانش آموز آموزش حرفه آموزی، ۲۸۰ نفر آموزش پایدار سازی و توسعه، ۱۸ نفر آموزش کارآفرینی و ۱۴۵ نفر آموزش کاریابی با هزینه ای بالغ بر ۷۰۴ میلیون ریال ارائه شد.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان ورامین افزود: هم اکنون بیش از ۱۰ هزار نفر در قالب سه هزار و ۵۰۰ خانوار از خدمات دائمی کمیته امداد ورامین برخوردار هستند.
وی گفت: یکهزار و ۵۰۰ خانوار نیز بطور فصلی و در مناسبت های مختلف از خدمات کمیته امداد حضرت امام بهره مند می شوند.
ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

 


 

۲۲ اردیبهشت ۹۵ – برنامه ریزی کمیته امداد امام (ره) برای ایجاد ۲۶۶ هزار اشتغال در سال جاری

 

خبرگزاری ایرنا: قزوین-ایرنا- رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از برنامه ریزی این نهاد به منظور ایجاد ۲۶۶ هزار فرصت شغلی برای مددجویان زیر پوشش خود در سال جاری خبر داد.
به گزارش ایرنا، پرویز فتاح بعدازظهر سه شنبه در دیدار با استاندار قزوین افزود: با ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان، آنها را توانمند ساخته و از کمک های کمیته امداد بی نیاز می کنیم.
وی، اشتغال زایی مددجویان را از اولویت های اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) برشمرد و یادآور شد: در سال گذشته سه هزار میلیارد ریال از اعتبارات این نهاد صرف اشتغال زایی برای مددجویان شد.
فتاح در ادامه پیگیر تخصیص کامل اعتبار بانک ها در خصوص اشتغال مددجویان کمیته امداد امام (ره) از استانداران شد و اظهار داشت: با اختصاص وام های بانکی می توان به اهداف خود در زمینه اشتغال زایی، کارآفرینی و توانمندسازی مددجویان زیر پوشش کمیته امداد برسیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه بیشتر مددجویان این نهاد در پرداخت اقساط مربوط به وام های اشتغال خود خوش حساب هستند، گفت: بانک ها خود اذعان دارند که معوقه های مربوط به وام های اشتغال مددجویان کمیته امداد نسبت به سایر تسهیلات رقم ناچیزی را در برمی گیرد.
فتاح با اشاره به نقش تسهیلات بانکی در ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) اظهار کرد: در کمتر بخشی می توان با تسهیلات ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون ریالی یک فرصت شغلی پایدار ایجاد کرد.
وی در ادامه از تامین مسکن برای مددجویان در کنار اشتغال به عنوان یکی دیگر از اولویت های کمیته امداد امام خمینی (ره) یاد کرد و گفت: با توجه به ناتوانی نیازمندان برای پرداخت اجاره و رهن، این آمادگی را داریم تا با همکاری دولت برای مددجویان فاقد مسکن، خانه بسازیم.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در ادامه خواستار سرکشی و دیدار استانداران از مددجویان این نهاد شد و اظهار داشت: با این کار، سایر مدیران استان ها نیز این رویه را در دستور کار خود قرار داده و بهتر می توانند مشکلات نیازمندان و محرومان را حس و لمس کرده و برای رفع آنها بکوشند.
فتاح با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان، گفت: این ماه بهترین فرصت برای سرکشی و دلجویی از ایتام و خانواده های محروم و نیازمند و کمک به آنها است.
وی از کمک به محرومان و نیازمندان جامعه به عنوان یک کار ماندگار در دنیا و آخرت نام برد و در پایان گفت: همه مدیران و مسئولان باید نسبت به این قشر از جامعه حساس باشند.
استاندار قزوین نیز در این نشست با اشاره به هدف گزاری برای ایجاد ۲۰ هزار فرصت شغلی در سال جاری، اظهار کرد: از این رقم، چهار هزار شغل سهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است.
فریدون همتی اظهارکرد: با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ساخت مسکن در کنار ایجاد فرصت های شغلی برای مددجویان این نهاد آمادگی داریم.


 

۲۱ اردیبهشت ۹۵ – شرایط اعطای وام ۷۵ میلیون تومانی به کارآفرینان مورد حمایت کمیته امداد

 

خبرگزاری شبستان: معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران گفت: برای کارآفرینان مورد حمایت امداد که پنج نفر را به کار مشغول نمایند ۷۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال بانکی پرداخت می شود.
امیر عذیری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شسبستان با اشاره به اشتغال مددجویان گفت:سال گذشته در زمینه اشتغال مددجویان بیش از ۵۴ میلیارد تومان پرداخت شده است و با برنامه ریزی های دقیق و مدون برای سه هزار و ۷۳۳ نفر فرصت شغلی ایجاد کردیم.
وی افزود: پیش‌بینی می‌شود در سال جاری جشن خودکفایی برای دو هزار خانواده تحت حمایت را در تهران برگزار کنیم.
عذیری در ادامه به مراحل اشتغالزایی مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و با بیان اینکه اشتغال در کمیته امداد به دو صورت کاریابی و پرداخت تسهیلات به مددجویان انجام می شود تصریح کرد: در مرحله نخست استعدادسنجی و توانایی افراد در حوزه های مختلف کاری سنجیده می شود که براساس آمار اولیه این طرح حدود ۹۰ هزار مددجو بین سنین ۱۵ تا ۶۵ سال را شامل می شود.
وی ادامه داد: در مرحله دوم نیز آموزش‌های رایگان برای مددجویان درنظر گرفته شده است بطوری که سال گذشته ۱۱هزار نفر در استان تهران از ظرفیت آموزشی امداد در حوزه اشتغال بهره مند شده اند و همچنین دو هزارو ۷۵۶ نفر از طریق کاریابی مشغول به کار شدند.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه ۸۰ درصد تسهیلات به مددجویان از محل قرض‌الحسنه بانکها تامین می شود گفت: سال گذشته حدود ۷۴ میلیارد تومان از محل ارائه تسهیلات بانکی به این حوزه اختصاص یافت که براساس آخرین آمار و همکاری بانک‌ها، ۴۲ میلیارد تومان این منابع به متقاضیان پرداخت شده است. صندوق اشتغال نیازمندان،صندوق توسعه ملی و کمک‌های مردمی از دیگر تامین منابع کمیته امداد است.
عذیری یکی از ویژگی های اصلی طرح های اشتغالزایی در کمیته امداد را نظارت بر طرح ها برشمرد و تصریح کرد: ناظرین متخصص این نهاد به طور متوسط یک تا پنج سال بر طرح ها نظارت دارند تا عملکرد و موفقیت آن را مورد سنجش قرار گیرد، در مرحله آخر نیز بازاریابی و پایدارسازی طرح‌ها از طریق بیمه محصولات و تأمین اجتماعی مجریان طرح ها و کمک به فروش محصولات مددجویان انجام می شود.
وی یاد آور شد: مددجویان مورد حمایت این کمیته برای اشتغال به شرکت‌ها و کارگاه های خصوصی معرفی و مشغول به کار شده اند و تا دو سال حق بیمه سهم کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را به اشتغال بگیرند، پرداخت می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان تهران تصریح کرد: در حوزه کاریابی مددجویانی که در کارگاه ها و شرکت ها مشغول به کار می شوند در سال اول ۱۰۰ درصد بیمه حق کارفرما و در سال دوم ۵۰ درصد توسط کمیته امداد پرداخت می شود.

 

 


 

۱۲ اردیبهشت ۹۵ – ایجاد سالانه بیش از ۱۳۰ هزار فرصت شغلی در کمیته امداد

 

خبرگزاری صداوسیما : معاون اشتغال کمیته امداد امام خمینی(ره) از ایجاد ۱۳۰ هزار فرصت شغلی در سال گذشته خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، محمد امید در جمع خبرنگاران گفت: در سال ۱۳۹۴ با اختصاص هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار، ۱۳۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شد.
وی با قدردانی از همکاری بانک مرکزی و بانک های استان ها، افزود: ۸۰ درصد این اعتبار از محل وام ها و تسهیلات بانکی بوده است.
امید اضافه کرد: کمیته امداد برای امسال نیز ایجاد حداقل ۱۳۰ هزار فرصت شغلی با اعتبار حداقل هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان را در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به اینکه در جلسه گذشته شورای عالی اشتغال تفاهم نامه ای بین کمیته امداد امام خمینی(ره) و وزارت تعاون،کارو رفاه اجتماعی امضا شد، گفت: براساس این تفاهم نامه اعتبار اشتغال زایی تا ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل حذف یارانه سه دهک پردرآمد کشور خواهد رسید.
امید با اشاره به آغاز هماهنگی های لازم با وزارت کار و بانک مرکزی برای تامین این اعتبار افزود: درصورت تامین این اعتبار، امسال ۲۶۶ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.
معاون کمیته امداد گفت: برنامه کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد اشتغال به منظور تمکن مالی خانواده های زیر پوشش و خروج سالانه ۱۰۰ هزار خانواده از فهرست دریافت مستمری است.


۱۴ فروردین ۹۵ – تشریح جزییات وامهای کارآفرینی به مددجویان کمیته امداد

خبرگزاری مهر : معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) ضمن تشریح جزئیات وامهای کارآفرینی به مددجویان این نهاد گفت: برای اشتغال خرد نیز ۲۵ میلیون تومان وام پرداخت می شود.
محمد امید در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص طرح‌های کارآفرینی کمیته امداد گفت: کمیته امداد در راستای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان هر ساله طرح‌هایی را اجرا می‌کند به طوری که اشتغال‌های خرد و خانگی و استفاده از وام‌های خودکفایی از جمله این برنامه‌هاست.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد طرح‌های خودکفایی امداد شامل اشتغال‌های خرد و خانگی می‌شود، گفت: مابقی طرح‌ها نیز از طریق وام‌های بانکی برای خودکفایی مددجویان پرداخت می‌شود.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) تصریح کرد: وام‌های کارآفرینی تا سقف ۷۵ میلیون تومان به مددجویان پرداخت می‌شود و ۱۰ هزار خانوار از طریق دریافت این وام‌ها خودکفا شده‌اند.
امید با اشاره به اینکه ۵۰ درصد مشاغل خانگی را در کشور کمیته امداد مدیریت می‌کند، گفت: رئیس کمیته امداد عضو رسمی شورای عالی اشتغال است و بر اساس گزارش حوزه بازرسی ریاست جمهوری از ۱۴ استان، مشخص شد که در ۶ استان کمیته امداد ۸۷ درصد فعال است و در مجموع طرح‌های اشتغالزایی امداد را این نهاد بیش از ۹۰ درصد مورد تایید قرار داده است.
به گفته وی، مددجویان طی ۴ یا ۵ سال پس از اشتغالزایی در مشاغل خرد و خانگی خودکفا و از چرخه امداد خارج می‌شوند.
امید با تاکید بر اینکه در برنامه ششم جایگاه خوبی برای اشتغال مددجویان امداد در نظر گرفته خواهد شد، گفت: تلاش ما این است که برای اشتغالزایی مددجویان با کمک دولت و مجلس طرح‌ها و وام‌های خوبی را اختصاص دهیم.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: برای اشتغال کوچک و خرد در سال ۹۵ به هر مددجو ۲۵ میلیون تومان تسهیلات داده خواهد شد و بدین منظور ۵ هزار میلیارد تومان اختصاص داده خواهد شد.


۹ فروردین ۹۵ – ۱۸۰ نفر از مددجویان کمیته امداد ملکشاهی شاغل شدند

خبرگزاری شبستان: مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) ملکشاهی، گفت: پارسال زمینه اشتغال ۱۸۰ نفر از مددجویان زیر پوشش این نهاد در شهرستان با استفاده از تسهیلات پرداختی فراهم شده است.خسرو توکلی، ظهر امروز (۹ فروردین) در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در ایلام، اظهار کرد: کمیته امداد امام (ره) به ویژه در مناطق محروم می تواند پشتوانه خوبی برای خانواده ها در جهت ایجاد تولید و اشتغال باشد و در راستای اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید نقش آفرینی کند.
وی، افزود: کمیته امداد امام (ره) می تواند در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ایجاد تولید و اشتغال نقش به سزایی در توانمند سازی مددجویان تحت پوشش ایفا کند.
مدیر کمیته امداد ملکشاهی، با اشاره به اینکه یک هزار و ۴۶۰ خانوار در این شهرستان از خدمات این نهاد حمایتی استفاده می کنند، یادآور شد: تسهیلات ۱۸۰ طرح اشتغالزا از محل منابع امداد سال گذشته به مددجویان این شهرستان پرداخت شد که زمینه اشتغال به کار ۱۸۰ نفر در این طرح ها را فراهم کرد.
توکلی، همچنین از خودکفا شدن ۲۳۰ مددجوی تحت پوشش این نهاد در شهرستان ملکشاهی با استفاده از برنامه های اشتغالزایی و توانمند سازی در سال گذشته خبر داد.
وی، از دیگر اقدامات این نهاد در سال گذشته را توجه به اشتغال و درآمد زایی بانوان سرپرست خانوار اعلام کرد و یادآور شد: با ایجاد کارگاه های آموزشی قالی بافی و گلیم بافی ۲۳۰ نفر از بانوان این شهرستان مشغول کار شده و از مزایای بیمه تامین اجتماعی نیز برخوردار شدند.
توکلی، تامین مسکن خانواده های فاقد مسکن را از دیگر اقدامات این نهاد در سال ۹۴ برشمرد و  خاطرنشان کرد: بیش از ۱۶۰ واحد مددجویی در سطح این شهرستان سال گذشته احداث ، تعمیر و یا تجهیز شده اند.
گفتنی است، شهرستان ۴۰ هزار نفری ملکشاهی در ۴۵ کیلومتری ایلام قرار دارد.


 

خبر ۲ اسفند ۹۴ : اعطای سبد کالا به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در آستانه سال ۹۵  (منبع : باشگاه خبرنگاران جوان)

معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:در آستانه آغاز سال ۹۵ ، سبد کالای اهدایی به تمامی مددجویان سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره )اعطا می شود.
احمد میدری معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت:وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همانند سال های گذشته در ماه پایانی سال به نیازمندان سبد کالا اعطا می کند.
وی گفت: علاوه بر دیگر نیازمندان ،سبد کالای اهدایی به تمامی مددجویان سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نیز تعلق می گیرد.
معاون رفاه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به میزان بودجه در نظر گرفته شده برای دو سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال ۹۵ بیان کرد: باتوجه به دارا بودن ردیف مستقل بودجه این دو سازمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ،تنها بودجه حمایت غذایی به منظور حمایت از کودکانی که دارای سوء تغذیه هستند و اعطای سبد کالا  برای دو سازمان نامبرده در نظر گرفته است.


خبر ۲ اسفند ۹۴ : بیمه خانوارهای روستایی هنوز با مشکل مواجه است (منبع : خبرگزاری ایسنا)

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: با تمام پیگیری‌هایی که انجام شده هنوز برای بیمه خانواده‌های روستایی با مشکل مواجهیم.
محسن مسعودیان‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، تصریح کرد: در زمینه بیمه خانوارهای روستایی مشکلاتی را داریم که مربوط به مسائل کشوری هستند و با تمام پیگیری‌هایی که انجام شده هنوز این موضوع حل نشده است.
وی با بیان اینکه ۱۵۸هزار خانوار در استان تحت پوشش کمیته امداد هستند، عنوان کرد: از این تعداد حدود ۳۶ هزار خانوار مشهدی هستند.
مسعودیان‌راد ادامه داد: ۳۷۰ هزار نفر در استان و ۱۰۵هزار نفر در مشهد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به بیمه مددجویان بهزیستی، اظهار کرد: مددجویان شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه هستند و با توجه به این موضوع ۱۰۵ تا ۱۰۶هزار نفر از طریق کمیته امداد تحت پوشش بیمه درمانی قرار گرفته‌اند.
وی در خصوص خدمات بیمه درمانی به مددجویان بهزیستی، گفت: مجموع خدمات پرداخت و حدود ۹۰ درصد خدمات بیماری‌های سرپایی برای این افراد رایگان است و تمام خدمات در قالب پزشک خانوار اجرایی می‌شود.
مسعودیان‌راد با اشاره به میزان عیدی مددجویان کمیته امداد، عنوان کرد: تمام مددجویان تا آخر بهمن ماه به مقدار مستمری هر ماهه عیدی دریافت کرده‌اند.


خبر ۱ اسفند ۹۴ :  پرداخت ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال وام به مددجویان رزن (منبع : خبرگزاری بسیج)

مدیر کمیته امداد شهرستان رزن از پرداخت ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال وام به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان رزن خبر داد.
سیدعباس هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج در همدان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۶۱ فقره وام در قالب تسهیلات اشتغال و کارگشایی به مبلغ ۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال از منابع داخلی و بانکی به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت شده است.
وی افزود: طرح‌های اشتغال این نهاد در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیت‌های صنفی صنعتی و خدمات است.
مدیر کمیته امداد شهرستان رزن ابراز داشت: از این تعداد وام، ۲۷۲ فقره در قالب تسهیلات کارگشایی به مبلغ ۲ میلیارد و ۶۲۴ میلیون ریال بوده که در راستای رفع مشکلات خانواده‌های محروم و نیازمند پرداخت شده است.
وی اشتغال و کاریابی برای مددجویان تحت حمایت را از محورهای اصلی این نهاد ذکر کرد و آن را عامل توانمندشدن خانواده ها عنوان کرد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در سال جاری برای ۳ هزار و ۱۴۴ خانوار تحت حمایت این نهاد نیز بابت کمک هزینه معیشت مددجویان رزنی مبلغ ۱۷ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال به حساب آنان واریز شده است.
وی تصریح کرد: این نهاد سعی دارد با ارائه خدمات هدفمند و برنامه‌ریزی شده بتواند گام موثری در راستای توانمندسازی مددجویان بردارد.
مدیر کمیته امداد شهرستان رزن با اشاره به خدمات کمیته امداد در حوزه‌های مختلف عنوان کرد: خدماتی مانند بیمه تامین اجتماعی، تسهیلات قرض‌الحسنه‌ کارگشایی، کمک هزینه‌های تحصیلی، درمانی، تأمین کمک هزینه‌ جهیزیه، احداث، تعمیر و مقاوم‌سازی مسکن از اقدامات این نهاد برای خانواده‌های محروم و نیازمند است


خبر ۱ اسفند ۹۴ : ۲۳۹ زن سرپرست خانوار در گرگان مجری طرح اشتغال هستند (منبع : خبرگزاری فارس)

رئیس کمیته امداد شهرستان گرگان با اشاره به اینکه یک‎هزار و ۳۸۸ زن سرپرست خانوار زیرپوشش این نهاد از خدمات بیمه تامین اجتماعی بهره‎مند می‎شوند، گفت: از این تعداد ۲۳۹ زن سرپرست خانوار مجری طرح اشتغال هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، جواد فردی ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران اظهار کرد: یک‎هزار و ۳۸۸ زن سرپرست خانوار در شهرستان گرگان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی هستند، از این تعداد ۲۳۹ نفر مجری طرح اشتغال هستند که از مزایای بازنشستگی بهره‎مند می‎شوند ضمن اینکه همه خانواده‎های زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) از بیمه خدمات درمانی استفاده می‎کنند.

وی با اشاره به اینکه نخستین و مهمترین گام برای ایجاد اشتغال توجه به آموزش است، تصریح کرد: از طریق دانش فنی و مهارت حرفه‎ای خانواده‎ها می‎توان مهارت و استعداد مددجویان را ارتقاء داد، اعتقاد داریم که آموزش‎ها باید متناسب با نیازهای شغلی منطقه انجام شود.

برای آموزش مددجویان تا یک میلیون تومان به صورت بلاعوض هزینه می‎کنیم

رئیس کمیته امداد شهرستان گرگان با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اتخاذ رویکرد اقتصاد درون‎زا و برون‎نگر که بحث اقتصاد مقاومتی است با این هدف توانمندسازی خانواده‎ها در ابعاد مختلف از لحاظ اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، ایجاد استقلال و توانمندسازی با مقوله اشتغالزایی و مهارت‎آموزی در اولویت قرار دارد.

فردی افزود: در راستای آموزش و اشتغال مددجویان تفاهم‎نامه‎های مختلفی با سازمان فنی و حرفه‎ای، صنایع دستی و آموزشگاه‎های معتبر طرف قرارداد با این سازمان‎ها منعقد شد.

وی اشاره به اینکه در زمینه آموزش تا یک میلیون تومان به صورت بلاعوض برای خانواده مددجویان هزینه می‎کنیم، گفت: اگر کسی نیاز به آموزش‎های تخصصی و تکمیلی داشته باشد به آنها ۲ میلیون تومان وام بدون سود می‎دهیم و اقساط وام‎شان از زمانی که کار را شروع می‎کنند و درآمدزایی دارند آغاز می‎شود.

۸۹۰ نفر از مددجویان از آموزش فنی و حرفه‎ای و مهارت‎آموزی برخوردار شدند

رئیس کمیته امداد شهرستان گرگان بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۹۰ نفر از مددجویان آموزش فنی و حرفه‎ای، حرفه‎آموزی و مهارت‎آموزی فرا گرفتند.

فردی با اشاره به اینکه بعد از آموزش سراغ اشتغال نمی‎رویم، گفت: طرح‎های اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) متفاوت است نظیر وام کارانگیزی که سقف آن تا ۴ میلیون تومان است، وام توان‎افزایی که سقف این وام تا ۸ میلیون تومان است، وام خوداشتغالی نیز تا سقف ۱۵ میلیون تومان به مددجویان داده می‎شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرگان هدف از ارائه تسهیلات در بخش کارانگیزی را افزایش روحیه کار و تلاش عنوان کرد و بیان داشت: در این طرح دنبال کسب درآمد برای خانواده‎ها نیستیم بلکه می‎خواهیم انگیزه کارو تلاش را در این خانواده‎ها ایجاد کنیم.

به گفته وی؛ هدف از ارائه وام توان‎افزایی ارتقاء سطح اقتصاد خانواده است، وام خوداشتغالی نیز با هدف خوداتکایی و کسب درآمد خانواده‎های مددجو صورت می‎گیرد.

رویکرد کمیته امداد پایدارسازی مشاغل است

فردی با اشاره به اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان گرگان در ایجاد اشتغال عملکرد موفقی داشته و حرف برای گفتن دارد، افزود: رویکرد کمیته امداد پایدارسازی مشاغل است ما فقط دنبال ایجاد شغل نیستیم در این راستا ناظران و مشاورانی داریم که قبل از تصویب و اجرای هر طرح از فضا، شرایط و امکانات طرح بازدید می‎کنند سپس نسبت به ارائه تسهیلات و اجرای طرح اقدام شود.

وی ابراز کرد: طرح‎ها به صورت فصلی نظارت می‎شود هر طرحی که اجرا می‎شود در سال اول، چهار مرحله مورد بازدید و نظارت کامل قرار می‎گیرد، در سال دوم نظارت در سه مرحله انجام می‎شود، در سال سوم نیز نظارت در دو مرحله و در سال چهارم این نظارت و ارزیابی در یک مرحله انجام می‎شود.

فردی بیان داشت: در این نظارت‎ها نیز هدف داریم چراکه هر چه نظارت‎ها بر این طرح‎ها بیشتر باشد باعث اطمینان خاطر شده و سرمایه‎ها به انحراف نمی‎رود


خبر ۲۷ بهمن ۹۴ : پرداخت ۵۳۷ فقره وام اشتغال و کارگشایی به مددجویان در ملارد (منبع : خبرگزاری فارس)

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ملارد از پرداخت ۵۳۷ فقره وام اشتغال و کارگشایی به مددجویان توسط کمیته امداد این شهرستان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی استان تهران، حجت زندلاف اظهار کرد: در ۹ ماه ابتدای امسال ۵۳۷ فقره وام اشتغال و کارگشایی به مددجویان و مجریان طرح‌های خودکفایی توسط کمیته امداد امام خمینی شهرستان ملارد پرداخت‌ شده است.
وی افزود: کمیته امداد امام خمینی به منظور رفع مشکلات معیشتی مددجویان این نهاد خدمات مختلفی را در طول سال ارائه می‌دهد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ملارد با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای کمیته امداد در راستای حل مشکلات خانواده‌های مورد حمایت، پرداخت وام کارگشایی است، بیان کرد: این وا‌م‌ها به منظور حل مشکلات معیشتی، درمانی، تحصیلی و موارد مشابه پرداخت می‌شود.
وی با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این نهاد در راستای پرداخت وام‌های کارگشایی، تصریح کرد: تا پایان آذر ماه امسال ۶ میلیارد و ۱۹۸ میلیون ریال وام کارگشایی به مددجویان مورد حمایت کمیته امداد ملارد پرداخت‌ شده است.
زندلاف با اشاره به اینکه کمیته امداد با پرداخت وام‌های کارگشایی اهداف مختلفی را دنبال می‌کند، گفت: کاهش وابستگی مددجویان به امداد و همچنین توانمندسازی خانواده‌ها از اهدافی است که در این زمینه دنبال می‌شود.
مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان ملارد ادامه داد: همچنین ۸۴ فقره وام اشتغال با اعتباری به مبلغ ۱۰ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال تا پایان بهمن‌ ماه امسال به مددجویان مورد حمایت این کمیته پرداخت‌ شده است.
و ی افزود: از این تعداد وام اشتغال پرداخت‌شده، ۵۲ وام با اعتبار ۷۶ میلیارد ریال از طریق منابع امدادی و مابقی از محل تسهیلات قرض‌الحسنه بانکی هزینه شده است.
زندلاف خاطر‌نشان کرد: این وام‌ها در قالب طرح‌های تولیدی، خدماتی، صنایع‌دستی، کشاورزی و دامداری بوده است که برای ۶۷ خانوار شهری و ۱۷ خانوار روستایی در شهرستان ملارد اجرا شده است.
وی ابراز کرد: همچنین ۱۸ پرونده طرح خوداشتغالی و مشاغل خانگی با مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک‌های عامل شهرستان ارسال‌ شده است.
مدیر کمیته امداد شهرستان ملارد در پایان با بیان اینکه با اجرای طرح‌های اشتغال مددجویان به خودکفایی و استقلال مالی رسیده و از چرخه حمایتی خارج می‌شوند، متذکر شد: طی سال گذشته ۱۳ نفر از مددجویان خودکفا شده‌اند.


خبر ۲۷ بهمن ۹۴ : پرداخت وام اشتغال به ۱۱۰۰ نیازمند جویای کار کمیته امداد البرز (منبع : خبرگزاری مهر)

مدیرکل کمیته امداد استان البرز از اعطای تسهیلات خودکفایی و اشتغال به یکهزار و ۱۰۰ مددجوی تحت حمایت فاقد شغل کمیته امداد استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کمیته امداد خمینی (ره) استان البرز، علی سالارکیا از اعطای تسهیلات خودکفایی و اشتغال به یکهزار و ۱۰۰ مددجوی تحت حمایت فاقد شغل کمیته امداد البرز خبر داد و گفت: این افراد می توانند طرح های اشتغال مورد علاقه خود را در رشته های خدماتی، کشاورزی، دامداری و صنایع دستی به مرحله اجرا درآوردند.
سالارکیا با تاکید بر اینکه این حجم از تسهیلات اعطایی مربوط به ده ماهه نخست سال است، گفت: بابت اجرای این طرح ها رقمی معادل ۱۰۸ میلیارد ریال اختصاص یافت.
وی افزود: بر این اساس بودجه مورد نیاز برای اجرای این تعداد طرح اشتغال‌زا، از محل اعتبارات قرض الحسنه بانک ها و همچنین اعتبارات کمیته امداد تأمین و پرداخت شد.
مدیرکل کمیته امداد استان البرز گفت: ایجاد اشتغال محرومان با اولویت خانواده های تحت حمایت و سپس نیازمندان جویای کار غیر تحت حمایت انجام می شود.
سالارکیا در ادامه بیان کرد: سالانه با اجرای طرح های اشتغالزایی بخشی از افراد تحت حمایت کمیته امداد استان البرز به مرحله توانمند سازی می رسند.
وی با اشاره به سیاست های این نهاد برای خودکفایی و اشتغال خانواده های تحت حمایت یادآور شد: به لطف خدا فرصت های خوبی برای توانمند سازی افراد تحت حمایت کمیته امداد فراهم شده است.
سالارکیا در پایان گفت: کمیته امداد استان البرز برای مشارکت صاحبان صنایع، مشاغل و اصناف در خصوص ایجاد اشتغال پایدار برای مددجویان و نیازمندان تحت حمایت و غیر تحت حمایت آمادگی دارد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات