آخرین خبرها

استخدام اداره کل جهاد کشاورزی در سال ۹۵

 استخدام اداره کل جهاد کشاورزی در سال ۹۵

۳۱ خرداد ۹۵ – ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر با افتتاح ۶۴ پروژه در هفته جهاد کشاورزی

خبر آنلاین : کل سرمایه‌گذاری انجام شده ۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات عمرانی، هشت میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل آورده متقاضی و یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز از طریق تسهیلات بانکی تامین شده است.
به گزارش خبرگزاری خبر آنلاین از همدان ؛ منصور رضوانی جلال، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: افتتاح ۶۴ پروژه کشاورزی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان، برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.
منصور رضوانی جلال در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همداناظهار داشت: در هفته جهاد کشاورزی ۶۴ پروژه به ارزش ۲۹ میلیارد تومان به‌ بهره‌برداری می‌رسد که برای ۲۰۰ نفر اشتغالزایی به همراه داشته است.
وی با اعلام اینکه ۲۸ پروژه در زمینه آب و خاک آماده بهره‌برداری شده است، گفت: این پروژه‌ها برای ۹۳ نفر اشتغالزایی به همراه داشته و در مجموع ۲۷ هزار و ۱۹۳ میلیون ریال برای این تعداد پروژه سرمایه‌گذاری شده است.
وی اجرای سیستمهای آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی را از مهمترین پروژه‌های این بخش دانست و گفت: ۲۱ پروژه آبیاری تحت فشار در ۳۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی همدان اجرا شده که در این هفته به بهره‌برداری می‌رسد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: ۱۱ پروژه در بخش تولیدات دامی آماده بهره‌برداری است که برای این پروژه‌ها ۴۷ هزار و ۳۰۰ میلیون ریال هزینه شده و در مجموع برای ۳۴ نفر اشتغالزایی داشته است.
وی با اعلام اینکه ۱۹ پروژه به ارزش ۱۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان در بخش تولیدات گیاهی آماده بهره‌برداری و افتتاح است، گفت: اجرای این پروژه‌ها سبب اشتغالزایی برای ۵۱ نفر شده است.
رضوانی جلال ایجاد گلخانه سبزی و صیفی و احداث باغ میوه را از مهمترین پروژه‌های این بخش برشمرد و گفت: در هفته جهاد کشاورزی ۲۶ هزار و ۴۴۷ مترمربع گلخانه و ۱۹ هکتار باغ میوه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه استان همدان از نظر منابع آبی وضعیت مناسبی ندارد، گفت: توسعه کشت گلخانه‌ای در راستای افزایش عملکرد و کاهش مصرف آب تاثیرگذاری بالایی دارد که خوشبختانه استقبال خوبی از ایجاد گلخانه در همدان شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان با اعلام اینکه مجوز احداث بیش از ۷۰ هکتار گلخانه در همدان صادر شده است، تصریح کرد: میزان مصرف در گلخانه یک دهم اراضی کشاورزی است و همچنین می‌توان بهره‌برداری بالایی از آب موجود نیز داشت.
وی بیان کرد: بخش کشاورزی با اقداماتی همچون توسعه سیستمهای آبیاری تحت فشار و ایجاد گلخانه به دنبال مصرف بهینه آب است تا بتوان بهره‌برداری مناسبی از این منابع محدودی آبی در استان همدان داشت.


 

 

۲۴ خرداد ۹۵ – تحقق اشتغالزایی پایدار برای جوانان در راستای اقتصاد مقاومتی

امیربنده ای از ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان فارغ التحصیل روستایی در راستای تحقق بخشی به اجرای فرامین رهبر انقلاب خبرداد.
اقتصاد مقاومتیرئیس جهاد کشاورزی شهرستان املش در گفتگو با خبرنگار املش ما ، از بهره گیری تمام امکانات موجود جهت تحقق بخشی به اجرای فرامین رهبر انقلاب در راستای اقتصاد مقاومتی خبر داد و اظهار نمود : مدیریت جهاد کشاورزی با شناسایی  متقاضیان و فارغ التحصیلان دانشگاهی در روستاها اقدام به اشتغال زایی پایدار نموده است.
مسعود امیربنده ای افزود : با برنامه ریزی صحیح ، بهره گیری از متخصصین و استفاده صحیح  از منابع بانکی می توان در راستای اشتغالزایی تاثیر گذار بود و لازم است جوانان روستایی از این فرصت بهره مند شوند.
وی ادامه داد : در این راستا  پرورش ماهی قزل آلا ، کشت توت فرنگی ، کشت نیشکر و پرورش گل و گیاه زینتی از جمله پروژه های در دست اجرای مدیریت جهاد کشاورزی املش است که امیدواریم با استقبال جوانان این امر محقق و نقش تاثیر گذاری را در اشتغال زایی ایفا نمائیم.


مهندسان ناظر جهادکشاورزی لرستان خواستار تعیین وضعیت استخدامی خود شدند

خبرگزاری ایرنا : جمعی از مهندسان ناظر جهادکشاورزی لرستان صبح چهارشنبه با حضوردر مقابل ساختمان استانداری لرستان، خواستار تعیین تکلیف و ضعیت استخدامی خود شدند.به گزارش ایرنا این عده می گویند که تعداد آنها ۸۰ نفر بوده که از سال ۱۳۷۷ تاکنون به عنوان مهندس ناظر فعالیت کرده اند.
آنان عنوان کردند: علیرغم تحمل مشکلات فراوان ، بازرسی های بسیار در اراضی و رفت و آمدها ، تاکنون استخدام نشده اند.
این افراد ادعا کردند: کار مصاحبه و گزینش آنان نیز انجام شده و وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده ردیف استخدامی و محل خدمت آنان نیز مشخص شده اما در استان عنوان می شود که به دلیل نبود چارت سازمانی ، امکان استخدام این افراد وجود ندارد.
مدیر امور اداری جهاد کشاورزی لرستان در این خصوص به ایرنا گفت: سال گذشته از مجموه ۷۶۴ پرونده استخدامی تشکیل شده، ۶۴۵ نفر بکارگیری شده اند.
فتح الله خسروی افزود: برای سالجاری تاکنون هیچگونه مجوزی از وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ نشده و امکان استخدام بدون مجوز وزارتخانه وجود ندارد.
به گفته وی ۶۴۵ نفر استخدام شده نیز بر اساس اولویت ها و به طور قانونی بکارگیری شده اند.

 


خبر ۱ اسفند ۹۴ : میزان اشتغال در بخش کشاورزی در ده سال اخیر به کمترین حد رسید (منبع : خبرگزاری مشرق)

گروه اقتصادی مشرق- بانک مرکزی در گزارشی اعلام کرد در دولت یازدهم به جای ایجاد شغل، شغل‌های موجود کاهش یافته است.
بانک مرکزی در خلاصه تحولات اقتصادی کشور در سال ۱۳۹۳ از منفی شدن روند اشتغالزایی در دولت روحانی خبر داد.
* کاهش اشتغال بخش کشاورزی به پایین‌ترین رقم یک دهه اخیر
بر اساس گزارش بانک مرکزی، موجودی اشتغال بخش کشاورزی تا پایان سال ۱۳۹۳ بیش از ۱۰۱ هزار نفر کاهش یافته و به ۳.۸ میلیون نفر رسیده است.
بدین ترتیب سهم بخش کشاورزی از کل اشتغال کشور به کمترین میزان (۱۷.۹ درصد) در ۱۰ سال اخیر سقوط کرده است.
در بخش صنعت نیز تعداد شاغلان تا پایان سال ۱۳۹۳ بالغ بر ۱۲۲ هزار نفر کاهش داشته و به ۷.۲ میلیون نفر رسیده است. در این مدت مجموع شاغلان بخش خدمات هم ۱۸۷ هزار نفر کمتر شده و به ۱۰.۳ میلیون نفر رسیده است.
بانک مرکزی همچنین اعلام کرده که در سال مذکور بیش از ۱۶۱ هزار فرصت شغلی نیز از مجموع شاغلان روستایی کشور کاسته شده است.
به عنوان مثال برای طرح خوداشتغالی و مشاغل خانگی، فقط ۳.۲ درصد از سهمیه ۳ هزار میلیارد تومانی ابلاغی به بانک‌ها تحقق یافته است.
پیش از این رسانه‌ها بر اساس گزارش‌های مرکز آمار از منفی شدن روند اشتغال در دولت یازدهم خبر داده و نوشته بودند: در طول ۲۷ماه فعالیت دولت تدبیر و امید، هرماه ۵۳۵۲ نفر در ایران شغل خود را از دست داده اند.
مقایسه نتایج طرح آمارگیری فصلی نیروی کار در پاییز ۹۴ با تابستان ۹۲ نشان می دهد در تابستان۹۲، ۲۲.۱۹۱.۲۴۴ نفر در ایران شاغل بوده اند، اما این آمار در پاییز ۹۴ به ۲۲.۰۴۶.۷۳۳ نفر رسیده است.
به این ترتیب خالص ایجاد شغل از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون منفی ۱۴۴.۵۱۱ نفر بوده است و با احتساب ۲۷ ماه (دو سال و ۳ ماه) از عملکرد این دولت، هر ماه ۵.۳۵۲ ایرانی شغل شان را از دست داده اند.


 

استخدام ۲۰ هزار کارمند در جهاد کشاورزی تا دو سال آینده

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال ۸۱ و قبل از ادغام دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و سازندگی ۱۵۰ هزار نفر کارمند بود و این رقم امسال به ۶۲ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمد علی جوادی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی، امروز در نشست معاونان و مدیران وزارت جهاد کشاورزی با معاون اول رئیس جمهور گفت: در بخش منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی دو سند مطالعه شده و به سازمان مدیریت ارائه شده که امیدواریم به زودی با هماهنگی‌ صورت گرفته، تصویب شود.

وی افزود: یکی از این سندها سند توسعه و سازماندهی نیروی انسانی است که در سال ۸۱ و قبل از ادغام دو وزارتخانه جهاد کشاورزی و سازندگی ۱۵۰ هزار نفر کارمند داشت و امسال به ۶۲ هزار و ۶۵۳ نفر رسیده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: ۳۰ هزار پست خالی در وزارتخانه داریم، در حالی که این وزارتخانه تنوع و گستردگی وظایف زیادی دارد که از دل دهستان‌ها تا مراکز خدمات مشاوره‌ای و علمی در سطح شهرها پراکنده است.

جوادی بیان داشت: از ابتدای سال ۹۴ تا پایان سال ۹۶ تعداد ۲۰ هزار و ۴۶۱ نفر جذب نیرو خواهیم داشت، در حالیکه تا پایان سال ۹۴، ۵۴ هزار نفر از ما جدا می‌شوند.

وی افزود: در راستای قانون، در سال‌های گذشته ما هزار نفر مهندس ناظر جذب شدند که ۱۳۵۰ نفر آنها تامین اعتبار نشدند و البته در برخی رشته‌ها مانند اقتصاد کشاورزی، صنایع غذایی و حسابداری با توجه به گستردگی وظایف بخش کشاورزی و اضافه شدن وظایف قانون تمرکز بازرگانی بخش کشاورزی در این رشته‌ها کمبود نیرو داریم که امیدواریم به زودی برطرف شود.

 


 

خبر ۱۸ بهمن ۹۳ استخدام: استخدام و جذب ۵۶۵ ناظر بخش کشاورزی

خرم آباد – ایرنا – رییس سازمان جهاد کشاورزی لرستان از جذب و بکارگیری ۵۶۵ مهندس ناظر کشاورزی در دو رشته علوم دامی و علوم کشاورزی طی بهمن ماه جاری خبر داد.

مهرداد غضنفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا حکم استخدامی این افراد ۱۱ بهمن ماه جاری ابلاغ شده و در حال حاضر تمامی انها در مراکز و ادارات مختلف مشغول بکار هستند.

وی اظهار داشت: امسال با پیگیری های انجام شده، سهمیه استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استان در سال جاری به بیش از دو برابر افزایش یافته است.

وی گفت: با توجه به مقام نخست جهاد کشاورزی استان در تولید گندم و بهره برداری از حق تشویقی استان در این خصوص و رایزنی های انجام شده با توجه به سطح بالای بیکاری در استان، سهمیه استخدام مهندسان ناظر از ۲۶۲ به ۵۶۵ نفر افزایش یافت.

وی در مورد نحوه بکارگیری این افراد تصریح کرد: در ارتباط با محل کار ناظران نیازهای مناطق و شرایط متقاضیان در نظر گرفته شده که نوع فرآیند موجب رضایت بخشی مهندسان شده است.

وی با اشاره به اینکه با بکارگیری این تعداد مهندس ناظر ، بیش از یکهزار و ۵۰۰ نفر ازجمله خانواده این افراد از این خدمت بهره مند می شوند گفت: این افراد باید به عنوان ناظران و مروجان بخش کشاورزی از طریق دانش خود دست‏آوردهای نوین کشاورزی را به سطح مزارع منتقل کنند و در صفوف تولید یار و همراه کشاورزان باشند.

غنفری اضافه کرد:سهمیه لرستان از ۵۶۵ نفر به بیش از ۶۰۰ نفر نیز افزایش یافته که مابقی این افراد، تا پایان امسال مشغول بکار می شوند.

حدود پنج هزار فارغ التحصیل بیکار رشته کشاورزی در لرستان وجود دارد.

خبر ۱۶ شهریور ۹۳ استخدام : استخدام ۸۰۰۰ ناظر گندم در کشور تا پایان اسفند ماه

وزیر جهاد کشاورزی گفت: معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسه مشترکی با معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار کرده که طبق آخرین مصوبه این جلسه تا پایان اسفند ماه ۸ هزار نفر به عنوان ناظر گندم مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش مهر، محمود حجتی بعد از ظهر جمعه در مشهد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید با توجه به نیاز کشور، تولید کشور و میزان نیازهای مطرح کشور واردات محصولات کشاورزی بر اساس نیاز و توازن صورت گیرد و در زمانی که هنگام برداشت محصولات کشور خودمان است از ورود این محصولات جلوگیری کرد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در مراحل آخر استخدام ناظرین گندم به سر می بریم، گفت: آنچه که در زمینه استخدام ناظرین گندم به وزارت جهاد کشاورزی مربوط است تمام شده و در مراحل آخر گزینش این ناظرین به سر می بریم و به دنبال ابلاغ حکم این افراد هستیم.

حجتی بیان کرد: اکنون از ۸ هزار ناظر گندم تعداد ۳ هزار نفر کار خود را شروع کرده اند که عملیاتی شدن این موضوع در ابتدا به معاونت اجرایی ریاست جمهور و پس از آن به استان ها مرتبط می شود که به یاری خداوند دیگر افرادی که منتظر استخدام به عنوان ناظرین گندم هستند با تامین اعتبارات لازم به عنوان ناظرین گندم در کشور مشغول به کار خواهند شد.

وی بیان کرد: تا آنجایی که در جریان استخدام ناظرین گندم قرار دارم معاونت راهبردی ریاست جمهوری جلسه مشترکی با معاونت توسعه وزارت جهاد کشاورزی برگزار کرده که طبق آخرین مصوبه این جلسه تا پایان اسفندماه تمامی این ۸ هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان ایکه واردات گوشت قرمز یکی از نیازهای جامعه است، گفت: در سال ۱۳۹۳ تراز گوشت کشور اگر مثبت نباشد منفی نیست و به این علت که ما اکنون یکی از صادرکنندگان برتر گوشت در سطح خاورمیانه قرار داریم باز هم با این وجود نیازمند واردات گوشت از کشورهای منطقه و خاورمیانه هستیم.

حجتی بیان کرد: ما از نظر واردات و صادرات گوشت یکی از برترین های منطقه هستیم و در سطح کشور از میزان ۱۰۰ درصدری مصرف گوشت، ۹۵ درصد در کشور تولید و ۵ درصد از منابع خارجی تامین می شود که این مقدار از واردات یکی از الزام های کشور است و طبیعی است.

وی با بیان اینکه هدف از سفر به استان خراسان رضوی رفع مشکلات کشاورزان و دامداران است، گفت: علت اینکه به استان خراسان رضوی سفر داشته ام در ابتدای امر به علت رفع مشکلات کشاورزان و دامداران و دیدار با مسئولان، نمایندگان و همچنین اطلاع از وضعیت دستگاه های دولتی و علت دوم سفر به استان خراسان رضوی سفر ریاست محترم جمهور به استان خراسان رضوی است.

خبر ۸ شهریور ۹۳ استختام :  اعلام نتایج سه برابر ظرفیت استخدام اداره کل جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی

برای مشاهده اسامی پذیرفته شدگان سه برابر ظرفیت اینجا را کلیک نمایید

خبر ۲۰ مرداد ۹۳ استخدام : تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استخدام می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: تا نیمه اول بهمن ماه امسال تمام مهندسین ناظر بخش کشاورزی استخدام خواهند شد.
به گزارش خبرگزاری فارس از اراک محمد علی جوادی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی اظهار داشت: یکی از اقدامات مهم دولت تعامل سازنده با سران سه قوه و مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.
وی تصریح کرد: پس از گذشت یک سال از فعالیت‌های دولت کشور به آرامش رسیده که اکنون توسعه اقتصادی، کشاورزی، اشتغال و مهار تورم از دولت انتظار می‌رود.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان مرکزی برای وزارت جهاد کشاورزی جزو استان‌های با اهمیت است، به واسطه پتانسیل‌های خوبی که در بخش  کشاورزی در این استان وجود دارد، انتظار می‌رود این استان به نقش خود در توسعه کشاورزی جامه عمل بپوشاند.
جوادی با اشاره به اینکه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که دولت و مجلس به آن می‌پردازد، شاه‌بیت تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی است، گفت: برای محقق شدن تولید داخلی اتکا به پتانسیل‌های موجود داخلی امری ضروری است و باید مورد عنایت قرار گیرد.
وی با بیان اینکه احصا آمار صحیح و دقیق بخش کشاورزی از راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی است، بیان داشت: با توجه به اهمیت آمار اجرا و انجام فرآیند جمع‌آوری آمار بخش کشاورزی از پنجم مهر ماه آغاز خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از اصلاح الگوی کشت خبر داد و بیان داشت: در راستای اصلاح الگوی کشت در کشور برنامه‌ریزی انجام شده و در سال آتی در سه استان به صورت پایلوت اجرا خواهد شد.
جوادی ابراز امیدواری کرد در برنامه پنج ساله، اصلاح الگوی کشت در تمامی استان‌ها اجرایی شود.
وی ادامه داد: با هماهنگی سه قوه با توجه به کمبود منابع آب و خاک مناسب در کشور مبارزات بی‌امان با تغییر کاربری اراضی کشاورزی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی اضافه کرد: خوشبختانه اقدامات خوبی در صندوق توسعه ملی و استفاده از تسهیلات کم بازده در بخش کشاورزی در راستای توسعه کشاورزی صورت گرفته است.
جوادی با اشاره به جایگاه استان مرکزی در بخش کشاورزی بیان کرد: این استان از لحاظ مدیریت و نیروی انسانی کارآمد در عرصه‌های دفاع مقدس و تولید کشاورزی وضعیت مناسبی داشته و مهد مفاخر بزرگی چون دکتر قریب بوده است.
وی با اشاره به تصویب قانون استخدام مهندسین ناظر بخش کشاورزی گفت: تمامی مهندسین شامل تا یازدهم بهمن ماه امسال به استخدام بخش کشاورزی در می‌آیند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در ادامه خواستار تحول، بازسازی و اصلاح امور، توجه به اخلاق مداری، همدلی و رونق بخش کشاورزی استان توسط مدیریت جدید جهاد کشاورزی شد.

خبر ۳۰اردیبهشت ۹۳ – ۱۰۰۰۰ نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی استخدام می شوند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به استخدام ۱۰ هزار نفر از مهندسان کشاورزی گفت: این افراد طی سال جاری به صورت تدریجی جذب می شوند.
به گزارش خبرنگار مهر، محمدعلی جوادی عصر دوشنبه در حاشیه آیین تودیع و معارفه رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در جمع خبرنگاران به تصویب قانونی در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: به منظور بازسازی نیروی انسانی وزارت جهاد کشاورزی و با تلاش های دولت تدبیر و امید و همچنین پیگیری های جهاد کشاورزی و معاونت نظارت راهبردی رئیس جمهوری صورت ‎جلسه‎ ای در خصوص استخدام مهندسان کشاورزی تنظیم شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ۱۰ هزار نفر فارغ التحصیل کشاورزی به صورت تدریجی از خردادماه تا پایان سال جاری جذب وزارت جهاد کشاورزی می شوند.
جوادی اذعان داشت: در مرحله نخست مراحل گزینش و استخدام هفت هزار و ۲۰۰ نفر از مهندسان ناظر کشاورزی انجام و بقیه افراد طی مرحله دوم جذب خواهند شد.
وی به وجود دو سازمان جهاد کشاورزی شمال و جنوب در استان کرمان اشاره کرد و یادآور شد: برای هرکدام از این سازمان ها سهمیه جداگانه اختصاص خواهد یافت.

خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۳ -استخدام ۳۰۰ نفر مهندس کشاورزی در آذربایجان‌شرقی

خبرگزاری تسنیم: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه اهداف سازمان برای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل است، گفت: خوشبختانه اقدامات لازم برای استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسان کشاورزی ناظر به عمل آمده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، کریم مهری ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه مدیر جدید هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه لازم است جلسات ترویجی و اهداف بهبود عملکرد با محوریت بهره وری بصورت ماهانه برگزار شود، اظهار کرد: در این زمینه ابتدا باید نیازها احصاء و برآورد شده و بعداً به فکر راه چاره بود.
وی با بیان اینکه برنامه‌های سازمانی، مبتنی بر آموزش و ترویج قرار گرفته و توسعه و تداوم خواهد یافت و در این راستا، تمام بهره‌برداران زیربخش‌های مختلف کشاورزی استان باید در امور تولیدی اطلاعات و دانش لازم را کسب تا راه به سوی پایداری این بخش مهم از اقتصاد هموار شود، افزود: باید راندمان تولید در واحد سطح از افزایش لازم و هدفمند برخوردار شود و این امر با ارتقای سطح دانش وآگاهی تولید کنندگان نسبت به عوامل وشرایط تولید می تواند محقق و امکانپذیر شود.
مهری با بیان اینکه در راه ترویج کشاورزی با چالشهایی روبرو هستیم ادامه داد: نبود توان مالی کافی در این بخش نباید ما را از ادامه کار منصرف و از پیگیری اهدافمان مایوس سازد و در این مسیر نیز بدنبال مقصر نیستیم باید برای حل مشکلات با اتحاد و همدلی و با تفکر روبه جلو حرکت کنیم و هیچ مانعی را بزرگ نبینیم.
وی با بیان اینکه در حل موانع کاری با افکار آرمانی نمی توان به نتایج دلخواه رسید افزود: باید با تدبیر و همفکری و استفاده از دانش روز و تکنولوژی موجود با تکیه بر دانش بومی کشاورزان راهبردها مشخص شود.
مهری با بیان اینکه بایستی با رویکردهای اقتصادی، طرح های کشاورزی را پیش ببریم افزود: خوشبختانه که قانون تمرکز وظایف ابلاغ شده و مدیران سازمان منبعد با اختیار کامل خواهند توانست برای مسائل کشاورزی چاره اندیشی کنند.
وی با بیان اینکه اهداف سازمان در راستای خدمت به جامعه کشاورزی و تولیدکنندگان مقدم بر تمام مسائل می باشد افزود: خوشبختانه اقدامات لازم جهت  استخدام ۳۰۰ نفر از مهندسین کشاورزی ناظر به عمل آمده است.
در پایان این آیین  علی اکبر نژادرضا به عنوان مدیر جدید هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی معرفی و از خدمات علی رخ افروز  مدیر سابق این مجموعه تقدیر به عمل آمد.

خبر ۲۰ اردیبهشت ۹۳ – حدود ۹۰ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی زنجان مشغول فعالیت هستند.

جواد تاراسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به تعداد بهره‌برداران در بخش کشاورزی استان زنجان اظهار داشت: حدود ۹۰ هزار بهره‌بردار در بخش کشاورزی زنجان مشغول فعالیت هستند.

وی افزود: ۶۰ درصد از کل بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان دارای سن بالا هستند که از این میزان نیز ۵۰ درصد تحصیلات زیر دیپلم دارند.

معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به ارتقای نیروی انسانی کارآمد گفت: ارتقای منابع انسانی توسعه یافته و کارآمد در بخش کشاورزی منجر به افزایش بهره‌وری و افزایش تولید در واحد سطح خواهد شد.

این مسئول بیان کرد: بحث بهره‌وری در بخش کشاورزی مدیریت مزرعه را می‌طلبد که از طریق ارتقاء سطح دانش کشاورزان می‌توان به مدیریت مناسب مزرعه و افزایش تولید در واحد سطح دست یافت.

تاراسی عنوان کرد: در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای بکارگیری فارغ‌التحصیلان کشاورزی در بخش دولتی استان زنجان نداریم و با وضعیت بودجه فعلی هیچ برنامه‌ای هم تدوین نخواهد شد.

وی با اشاره به سازماندهی فارغ‌التحصیلان در استان زنجان خاطرنشان کرد: این فارغ‌التحصیلان می‌توانند در قالب شرکت‌های فنی و مهندسی فعالیت کنند.

معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان به تعداد شرکت‌های فنی و مهندسی موجود در استان زنجان اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون موفق شده‌ایم تعداد ۶۴ شرکت فنی و مهندسی را در استان تشکیل دهیم.

این مسئول با اشاره به اینکه آمادگی افزایش تعداد شرکت‌های فنی و مهندسی را در زنجان داریم، تصریح کرد: فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی در استان زنجان می‌توانند با ایجاد شرکت‌های کشاورزی و صنایع تبدیلی و واحدهای پرورش قارچ و… شروع به فعالیت کنند.

تاراسی ادامه داد: علاقه‌مندان به فعالیت در بخش‌های مختلف کشاورزی می‌توانند از تسهیلات مربوطه نیز بهره‌مند شوند.

وی در ادامه به الگوی کشت در بخش کشاورزی به عنوان یکی از استراتژی‌های جهادکشاورزی اشاره کرد و متذکر شد: این موضوع تا حدودی تخصصی است و نیاز به کنکاش دارد و باید حتما با فرهنگ و استعدادهای هر منطقه مطابقت داشته باشد وگرنه ماندگار نشده و توسعه پایدار را به همراه نخواهد داشت.

معاون برنامه‌ریزی جهادکشاورزی استان زنجان گفت: در صورت ارائه الگوی کشت از سوی مسئولان کشورمان نسبت به اجرای آن در استان زنجان اقدام خواهیم کرد.

۷ هزار مهندس ناظر کشاورزی تا ۲ ماه آینده استخدام می‌شوند

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: تا دو ماه آینده با تأیید مجلس و ابلاغ دولت ۷ هزار نفر از مهندسان ناظر جهاد کشاورزی در کشور استخدام می‌شوند.

محمدعلی جوادی در حاشیه سفر به اردبیل در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل، اظهار داشت: براساس قانون مصوب مجلس و ابلاغ به دولت، استخدام این تعداد مهندس ناظر به انجام می‌رسد که مراحل کاری و تمهیدات لازم برای استخدام مرحله اول این مهندسان در وزارت جهاد کشاورزی انجام شده است.
وی تصریح کرد: تا ماه آینده ۷ هزار نفر از مهندسان ناظر سراسر کشور موفق به استخدام در جهاد کشاورزی شده و در بخش‌های مختلف از توانمندی آنها استفاده می‌شود.
جوادی خاطرنشان کرد: معاونت توسعه و برنامه‌ریزی ریاست جمهوری نیز با هدف تسهیل در استخدام این مهندسان و در راستای تأمین اعتبار لازم تلاش جدی و کوشش همه‌جانبه‌ای را انجام داده تا با تأمین اعتبار مورد نیاز این امر به سرعت اتفاق بیفتد و مهندسان ناظر به تدریج در حوزه‌های مختلف به کارگیری شوند.

سکاندار جهاد کشاورزی اردبیل تا پایان سال معارفه می‌شود
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: وضعیت سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل از حیث تغییر مدیریت ظرف همین ماه مشخص می‌شود.
جوادی در پاسخ به این سئوال که با تغییر هر دولتی مدیران دستگاه‌های اجرایی کشور نیز تغییر پیدا می‌کنند و این تغییر در سازمان جهاد کشاورزی استان چه زمانی روی می‌دهد، بیان کرد: وضعیت سازمان جهاد کشاورزی اردبیل و گزینه‌های مطرح شده برای تصدی این سازمان در استان اردبیل توسط عوامل وزارت جهاد کشاورزی در دست بررسی است و انتظار می‌رود تا پایان سال‌جاری خروجی این بررسی‌ها به اطلاع مردم برسد.
وی در پاسخ به این سئوال که گفته می‌شود جمعی از نمایندگان استان طی نشستی با فرماندار شهرستان گرمی برای تصدی پست ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل رأی داده‌اند، یادآور شد: این موضوع صحت ندارد و ما اطلاعی از پشت پرده این قضایا نداریم.
جوادی در بخش دیگری از سخنان خود ادامه داد: بعد از تغییر دولت گروه‌هایی تشکیل شدند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز افرادی را معرفی کردند که بعد از بررسی‌های انجام شده رایزنی‌ها و هماهنگی‌ها بین گروه‌ها و نمایندگان صورت گرفته و هم اکنون نیز این کار ادامه دارد که استان اردبیل نیز جزء همین استان‌هاست.
وی گفت:‌ اولویت اول دولت فعلی در پست‌های مدیریتی قابلیت افراد و گزینه‌های مدیریتی است و دولت با بررسی،‌ مصاحبه و کار میدانی با تأکید بر شایسته‌سالاری،‌ توانمندی و اعتدال مدیران خود را منصوب می‌کند.

خبر ۱۵ اسفند ۹۲ – دانش آموختگان کشاورزی فکر استخدام در ادارات و پشت میز نشینی را از سرشان بیرون کنند

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دانش آموختگان بخش کشاورزی باید آستین ها را بالا بزنند و وارد کار اجرایی در بخش کشاورزی شوند از آنان خواست تا از اندیشه استخدام در ادارات و پشت میز نشینی بیرون آیند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈابراهیم رضایی بابادیˈ روز چهارشنبه در همایش ملی بررسی راهکار های افزایش تولید و مصرف حبوبات که در تالار بعثت برگزار شد، افزود: با اتکای به کشاورزی می توانیم کشور را از وابستگی ها رها کنیم و برای تحقق این مساله لازم است که برنامه های جامعی با بهره گیری از توان بسیج مهندسین کشاورزی کشور استفاده شود.
وی ادامه داد: ما از حضور بسیج در همه عرصه ها استقبال می کنیم زیرا با روحیه بسیجی می توان توسعه همه جانبه کشور و استان را برآورده کنیم.
رضایی بابادی با بیان اینکه بهره گیری از تکنولوژی های نوین در کشاورزی امروز اجتناب ناپذیر است، از مجموعه مدیریت کشاورزی و نیز کشاورزان استان خواست تا به سمت علم محوری در تولیدات کشاورزی گام بردارند و در این راه باید از توان کارشناسان تحصیلکرده بخش کشاورزی کمک گرفت.
وی دانش آموختگان بخش کشاورزی را به فعالیت عملی در حوزه کشاورزی دعوت کرد و وعده داد که به عنوان مدیر ارشد استان بسترهای لازم برای فعالیت آنان را فراهم خواهد کرد و از هر پیشنهاد و راهکاری برای توسعه بخش کشاورزی استقبال خواهم کرد.
استاندار کرمانشاه گفت: باید فرایند طولانی اعطای تسهیلات به بهره برداران بخش کشاورزی را از میان برداریم تا با داشتن امکاناتی چون آب ،خاک و سرمایه های مالی و انسانی بتوانیم در زمینه افزایش عملکرد تولید در واحد سطح کارنامه موفقی از خود بر جا بگذاریم.
این همایش با حضور رییس بسیج مهندسین کشاورزی کشور و نیز متولیان بخش کشاورزی استان کرمانشاه برگزار شد که در پایان از کشاورزان نمونه، مخترع، پژوهشگر و مهندسین برتر بخش کشاورزی استان کرمانشاه نیز قدردانی شد.

خبر ۱۶ آبان ۹۲ – استخدام ۱۰ هزار کارشناس کشاورزی در کشور ۹۲

خبر ۸ تیر ۹۲ – ۱۰ هزار دانش آموخته فعال بخش کشاورزی در کشور امسال استخدام می شوند.معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی در قزوین گفت : مراحل نام نویسی از این دانش آموختگان با شناسایی ناظران واجد شرایط آغاز شده است و براساس دستور العمل جذب می شوند .

آقای مهندس منصور خاکی با اشاره به سامانه فراخوان دانش آموختگان کشاورزی افزود : اکنون بیش از ۱۸۰ هزار دانش آموخته عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی منابع طبیعی کشور هستند .

وی اضافه کرد : داشتن حداقل ۲ سال متوالی سابقه فعالیت در بخش کشاورزی از شرایط استخدام است و جذب شدگان هم متعهد می شوند تا ۱۰ سال به صورت مداوم در مراکز جهاد کشاورزی خدمت کنند .

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات