آخرین خبرها

افزایش شهریه دانشجویان ۹۴ دانشگاه آزاد

حمیدمیرزاده روز یکشنبه در بازدید از طرح های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این در حالی است که شهریه متغیر دانشجویان سنوات قبل دانشگاه آزاد اسلامی نیز حدود ۱۵ درصد گران خواهد شد.
به گفته وی گرانی شهریه دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی جاری صرفا برای دانشجویان غیر پزشکی خواهد بود.
*تمرکز برتحصیلات تکمیلی برای جبران صندلی های خالی
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با تایید کاهش دانشجویان دانشگاه ها بخصوص دانشگاه آزاد اسلامی به علت کاهش تقاضا و جمعیت دانشجویی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برنامه خود را به سمت تحصیلات تکمیلی سوق داده و ۵۶ درصد از تحصیلات تکمیلی دانشگاه های کشور مربوط به این دانشگاه است.
میرزاده اظهارکرد: حفظ شتاب علمی کشور از برنامه های مدون دانشگاه آزاداسلامی است و بهترین راه به منظور تحقق این مهم زمینه سازی برای تبدیل علم به ثروت از طریق شرکت های دانش بنیان، پارک علمی و فناوری و مراکز رشد است که در این دانشگاه دنبال می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون دو هزار و ۶۴۰ دانشگاه غیر دولتی رقیب دانشگاه آزاد اسلامی محسوب می شوند و ما باید راهکاری را برای این رقابت علمی داشته باشیم و اصلی ترین کار نیز تحصیلات تکمیلی است.
*پذیرش ۱۴ طرح این دانشگاه برای توسعه نفت و گاز
رییس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اجرایی شدن انعقاد قرارداد این دانشگاه با شرکت ملی نفت ایران در زمینه بهنیه سازی تولید نفت و گاز گفت: تاکنون ۱۴ طرح ارایه شده از سوی این دانشگاه از سوی شرکت ملی نفت ایران مورد پذیرش قرار گرفته و هم اکنون کار وارد فاز اجرایی شد.
به گفته وی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۸ طرح را به شرکت ملی نفت ایران ارسال کرده که ۱۴ طرح مورد پذیرش قرار گرفته و ۳۰ استاد دانشگاه آزاد اسلامی نیز در این بخش همکاری می کنند.
میرزاده افزود: برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی این است که بتواند براساس انعقاد قراردادی که با شرکت ملی نفت ایران دارد، این کار را بخوبی پیش ببرد و سایت میادینی که ما باید در آن کار کنیم نیز تحویل شده است.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی پیش از ظهر امروز برای نخستین بار به منظور بازدید از طرح های عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی، دیدار با اساتید این دانشگاه در استان خراسان شمالی و افتتاح یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به استان خراسان شمالی سفر کرد

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات