آخرین خبرها

نمونه متن نامه ارسال گزارش

 نمونه متن نامه ارسال گزارش

بسمه تعالی

تاریخ:

شماره نامه :

سرپرست محترم مجتمع توانبخشی …..

سرکار خانم …..

 موضوع : ارسال گزارش

سلام علیکم

احتراماً به عرض می رساند:

چهار نسخه از گزارش جشن مشترک روز جهانی ناشنوایان و نابینایان جوامع ناشنوا و نابینای شهرستان ……… به پیوست این نامه و همچنین یک نسخه از ویژه نامه روز جهانی نابینایان و ناشنوایان، خدمت شما ارائه می گردد. ( سه نسخه جهت انعکاس گزارش به سازمان و یک نسخه جهت ملاحظه حضرتعالی و همکاران محترم)

لذا مقتضی است اقدامات لازم را مرقوم فرمائید.

قبلاً از همکاری حضرتعالی کمال تشکّر و قدردانی را داریم.

          …

رئیس هیئت مدیره جامعه نابینایان

****************************************

بسمه تعالی

ریاست محترم /معاونت محترم نیروی انسانی شرکت/موسسه/…

با سلام و احترام

با توجه به روز آمدن شدن و تغییر شیوه های مصاحبه و گزینش افراد در شرکت ها و موسسات دولتی و بویژه خصوصی در دنیا اینجانب ….دانشجوی رشته …. دانشگاه…….در حال انجام یک پروژه/تحقیق/پایان نامه/… در زمینه مصاحبه شغلی با عنوان : بررسی و بهبود اثر بخشی مصاحبه های شغلی شرکت ها در گزینش افراد متخصص و مبتدی در رشته های مدریت می باشم. لذا از حضرتعالی خواهشمندم دستور فرمایید فرم ها و سوالاتی که در مصاحبه های حضوری از دعوت شدگان به مصاحبه پرسیده می شود در اختیار بنده قرار دهند تا با مقایسه و تطبیق فرم مصاحبه شرکت های مرتبط ، با همکاری همدیگر به یک نتیجه جامع و یک فرم استانداردتر از فرم فعلی دست یابیم تا درآینده بتوانیم افرادی را جذب شرکت یا موسسات مرتبط کنیم که دارای بهترین شرایط کاری و روحی /…. باشند. همچنین لازم به ذکر است که تمامی فرم ها و مدارک مربوطه با حفظ شرط امانت داری و مسائل گزینش/شیوه های گزینش /…. در اختیار هیچ کس و نهادی قرار نخواهد گرفت.

شایان ذکر است که نتیجه این پژوهش بعد از دفاعیه و تایید توسط دانشگاه جهت بهره برداری شرکت مذکور  در اختیار قرار خواهد گرفت.

پیشاپیش از همکاری و مساعدت شما کمال تشکر دارم.

****************************************************

 کشفیات مواد مخدر و اعزام به کلانتری

بسمـه تعالی

ریاست محترم کلانتری ۱۲.برره

با سلام

               احترامـــاً, باستحضار میرساند, از آقای علی …. حین بازرسی بدنی هنگام خروج حدود ۴۰/۱ گرم با لفافه مواد مخدر(تریاک) کشف و ضبط گردید, لذا نامبرده به همراه مواد مخدر مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به آن مرجع معرفی می گردد.

با تشکر

نام مامور حراست

جناب آقای ث…..

ریاست محترم ……..

با سلام

               احترامـــاً, همانطور که مستحضرید, شب بجهت  محدودیت دید, خستگی مفرط, و ترس از تاریکی,خواب آلودگی و ایجاد نقاط تاریک و زوایای کور و در نتیجه نفوذ بهتر, بهترین موقع جهت سرقت و خرابکاری در سطح شرکت می باشد.از چند وقت پیش مدیریت محترم خدمات فنی جهت صرفه جویی در هزینه های جاری شرکت اقدام به تاریکی مطلق بعضی از نقاط شرکت را نموده است. و چون مسئولیت خطیر حفاظت از چهار چوب شرکت به عهده  مدیریت محترم حراست می باشد, از طرفی چون حفظ  اموال  و دارائی های شرکت در میان است. مدیریت محترم خدمات فنی این امر مهم را نادیده گرفته و نامه نگاری ها و شرکت در جلسات متعدد این مدیریت محترم کارساز نبوده است. لذا در صورت هر نوع تهدید و خطر و خرابکاری و سرقت از ناحیه تاریک شرکت مسئولیتش با این مدیریت محترم خواهد بود.

مراتب جهت استحضار تقدیم میگردد.

 با تشکر:

نام و نام خانوادگی مامور

گزارش باز بودن درب اتاق اداری:

برادر گرامی جناب آقای…..

ریاست/معاونت/مدیریت محترم

سلام علیکم

احتراماًو به اطلاع می رساند در بازدیدی که توسط مامور انتظامات/عوامل گشت حراست در روز………………..مورخ……………… ساعت………….بعمل آمد،درب اتاق ………………..باز بوده است.

لذا خواهشمند است دستور فرمائید جهت جلوگیری از از گونه عواقب ناشی از باز بودن درب ها دقت و همکاری بیشتری مبذول گردد.

                                                                                                                  و من الله توفیق

نام و نام خانوادگی

************************************************************

  • گزارش نویسی

    گزارش رسمی و اداری: این نوع گزارشات برای یک اداره،نهاد یا سازمان دولتی تهیه می شوند. مانند گزارش یک مامور از بازرسی بخش های یک کارخانه یا بازدید مامور بانک از یک منزل مسکونی برای دادن وام بانکی.   گزارشات غیر رسمی و غیر اداری: مثل گزارش یک سفر یا بازدید علمی یا گزارش تحصیلی ، شغلی و… .   گزارشات دوره ای و مرتب: مانند گزارش روزانه، هفتگی یا ماهانه و سالانه ی یک اداره؛ یا گزارشاتی که موردی و اتفاقی است مانند: گزارشات خبری روزنامه ها یا گزارش یک بازدید علمی. حجم گزارش ممکن است اجمالی و کوتاه باشد: مانند گزارش تحصیلی یا گزارش اجرای عملیات یک ساختمان یا گزارش مامور نیروی انتظامی درباره ی یک پرونده.   گزارشات طولانی و بلند: ممکن است برای تهیه ی این نوع گزارشات ماه ها و سال ها وقت صرف شود مانند: گزارش نتیجه ی تحقیقات کارشناسان برای تاسیس یک نیروگاه اتمی یا یک سد، ایجاد یک شهرک صنعتی، تاسیس یک سازمان و … .   انواع گزارش از نظر موضوع: گزارشات اداری، مالی، بازرگانی، اقتصادی، فرهنگی، تحصیلی، حقوقی، ادبی، ورزشی، خبری، اجتماعی، آموزشی و … انواع گزارش از نظر زبان و نوع بیان: ادبی یا طنز یا علمی و… . چنان چه بخواهیم درباره ی شیوه ی تهیه ی گزارش سخن بگوییم باید چنین گفت : مرحله ی نخست انتخاب موضوع، مخاطب و هدف گزارش است؛ پس از آن که آن ها را مشخص کردیم باید درباره ی مساله خوب بیندیشیم و با دقت راه های پژوهشی آن را بررسی کنیم زیرا تهیه ی هر گزارشی روش خاصی دارد.   ابتدا اطلاعات را گردآوری می کنیم؛ اطلاعات مربوط به هر گزارشی بنا به نوع آن به یکی از شیوه های زیر گردآوری می شود: ۱) مشاهده : برخی از گزارشات را باید از طریق مشاهده ی مستقیم، حضور در محل، دقت در دیدن، بازدید و آزمایش و … انجام داد. بنابراین لازم است جزئیات را مشاهده، یادداشت برداری و ثبت کنیم.   ۲) پرس و جو ومصاحبه: اطلاعات لازم برای تهیه ی برخی از گزارش ها از دو طریق مصاحبه ی حضوری یا تنظیم و تکمیل پرسش نامه به دست می آید؛ مثلا خبرنگار ورزشی برای تهیه ی گزارش درباره ی یک مسابقه با افراد مصاحبه می کند، سوالاتی را از قبل آماده می کنند که سوالاتشان باید دقیق و روشن باشد و از طریق ضبط صوت پاسخ هایشان را ضبط می کنند.   ۳) مطالعه و مراجعه به مآخذ و منابع : برای تهیه ی برخی گزارشات باید از نتیجه ی مطالعات گذشته مثل گزارش های قبلی، بریده ی مطبوعات، مقاله ها، فرهنگ ها، اطلس ها، دائرة المعارف ها، سال نامه ها، فهرست کتاب ها و مقالات، اسناد و مدارک فرهنگی، نشریات ادواری، نقشه ها و پایان نامه ها استفاده کرد که به آن مرجع شناسی گفته می شود.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

X بستن تبلیغات
X بستن تبلیغات